Detailed Schedule
AR
Archery
Tue Oct 5
Start TimeEvent ResultReports
9:00Recurve Ind. Women 1/16 Elimination Match 2
SIN - TAN Wendy Liu Jie vs
SRI - SALGADO Dilhara Lahiru Prasadini
Recurve Ind. Women 1/16 Elimination Match 6
MRI - MARRIER D'UNIENVILLE Veronique vs
MAS - ABDUL HALIM Shahira
Recurve Ind. Women 1/16 Elimination Match 7
CAN - BEAUDET Marie-pier vs
SIN - LOH Vanessa Tze Rong
Recurve Ind. Women 1/16 Elimination Match 10
CAN - VRAKKING Kateri vs
SCO - DOWNIE Lilian Emma Jane
Recurve Ind. Women 1/16 Elimination Match 11
KEN - ANWAR Shehzana vs
SIN - CHEOK Khang Leng
9:40Recurve Ind. Women 1/8 Elimination Match 1
SIN - TAN Wendy Liu Jie vs
IND - KUMARI Deepika
Recurve Ind. Women 1/8 Elimination Match 2
AUS - FEENEY Alexandra Joy vs
IND - LAISHRAM Bombayala Devi
Recurve Ind. Women 1/8 Elimination Match 3
MAS - ABDUL HALIM Shahira vs
MAS - SUBRAMANIAM Anbarasi
Recurve Ind. Women 1/8 Elimination Match 4
AUS - BRIDGER Deonne Ellen vs
SIN - LOH Vanessa Tze Rong
Recurve Ind. Women 1/8 Elimination Match 5
CAN - VRAKKING Kateri vs
ENG - FOLKARD Naomi Anne
Recurve Ind. Women 1/16 Elimination Match 15
AUS - NELSON Dawn Elizabeth vs
MAS - SUI KIM Ng
Recurve Ind. Women 1/8 Elimination Match 6
ENG - WILLIAMSON Alison Jane vs
SIN - CHEOK Khang Leng
Recurve Ind. Women 1/8 Elimination Match 7
CAN - MACDOUGALL Alana vs
ENG - OLIVER Amy Lee
Recurve Ind. Women 1/8 Elimination Match 8
IND - BANERJEE Dola vs
MAS - SUI KIM Ng
10:40Recurve Individual Men 1/32 Elimination Match 2
JEY - COWARD Terence Michael vs
MRI - OLIVIER Pascal David
Recurve Individual Men 1/32 Elimination Match 10
SRI - RAJASINGHE Lakmal Chaminda vs
UGA - BWIRE Peter Calisias
Recurve Individual Men 1/32 Elimination Match 15
MRI - YACOOB Wasim Ahmad vs
SRI - PERERA Hewa Kankanamge Indranath
Recurve Individual Men 1/32 Elimination Match 18
MRI - BABET Jean Marie Cliff vs
KEN - BALI Amber Oudhay Omkar
Recurve Individual Men 1/32 Elimination Match 23
TON - TAUMOEPEAU Siosifa Moala vs
SCO - FORRESTER Mark
Recurve Individual Men 1/32 Elimination Match 31
CYP - LOIZOU Konstantinos vs
SAM - WALTER Muaausa Joseph
11:10Recurve Individual Men 1/16 Elimination Match 1
JEY - COWARD Terence Michael vs
IND - BANERJEE Rahul
Recurve Individual Men 1/16 Elimination Match 2
BAN - SOJEB Shiek vs
NIR - NESBITT Mark Robert
Recurve Individual Men 1/16 Elimination Match 3
NIR - McGIBBON Ian David John vs
AUS - MASONWELLS Mathew
Recurve Individual Men 1/16 Elimination Match 4
MAS - ABDUL RAHIM Muhammad Izzuddin vs
SCO - NEEDHAM Simon Stuart
Recurve Individual Men 1/16 Elimination Match 5
SRI - RAJASINGHE Lakmal Chaminda vs
CAN - DUENAS Crispin
Recurve Individual Men 1/16 Elimination Match 6
AUS - GRAY Matthew Scott vs
SRI - LIYANA MUDIYANSELAGE N. Sangeeth Senevirathne
Recurve Individual Men 1/16 Elimination Match 7
NIR - WATSON Karl vs
IND - RAI Tarundeep
Recurve Individual Men 1/16 Elimination Match 8
MAS - CHENG Chu Sian vs
SRI - PERERA Hewa Kankanamge Indranath
Recurve Individual Men 1/16 Elimination Match 9
MRI - BABET Jean Marie Cliff vs
CAN - LYON Jason
Recurve Individual Men 1/16 Elimination Match 10
AUS - WORTH Taylor George vs
SCO - LAING James Alexander
Recurve Individual Men 1/16 Elimination Match 11
CAN - MACDONALD Hugh vs
ENG - WILLS Alan James
Recurve Individual Men 1/16 Elimination Match 12
ENG - GODFREY Larry vs
SCO - FORRESTER Mark
Recurve Individual Men 1/16 Elimination Match 13
CYP - EL HELALI Mimis vs
ENG - TERRY Simon Duncan
Recurve Individual Men 1/16 Elimination Match 14
BAN - MILON Md. Emdadul Haque vs
BAN - ZIA Ziaul Hoq
Recurve Individual Men 1/16 Elimination Match 15
MAS - IBRAHIM PUTRA Arif Farhan vs
CYP - CHRISTODOULOU Constantinos
Recurve Individual Men 1/16 Elimination Match 16
IND - TALUKDAR Jayanta vs
CYP - LOIZOU Konstantinos
11:40Recurve Individual Men 1/8 Elimination Match 1
BAN - SOJEB Shiek vs
IND - BANERJEE Rahul
Recurve Individual Men 1/8 Elimination Match 2
MAS - ABDUL RAHIM Muhammad Izzuddin vs
AUS - MASONWELLS Mathew
Recurve Individual Men 1/8 Elimination Match 3
AUS - GRAY Matthew Scott vs
CAN - DUENAS Crispin
Recurve Individual Men 1/8 Elimination Match 4
MAS - CHENG Chu Sian vs
IND - RAI Tarundeep
Recurve Individual Men 1/8 Elimination Match 5
SCO - LAING James Alexander vs
CAN - LYON Jason
Recurve Individual Men 1/8 Elimination Match 6
ENG - GODFREY Larry vs
ENG - WILLS Alan James
Recurve Individual Men 1/8 Elimination Match 7
BAN - MILON Md. Emdadul Haque vs
ENG - TERRY Simon Duncan
Recurve Individual Men 1/8 Elimination Match 8
IND - TALUKDAR Jayanta vs
CYP - CHRISTODOULOU Constantinos
14:00Compound Ind. Women 1/16 Elimination Match 1
NFK - SNELL Joanne Mary vs
CAN - JONES Doris Mary
Compound Ind. Women 1/16 Elimination Match 2
AUS - DARBY Rebecca Lee vs
IND - HANSDAH Jhano
Compound Ind. Women 1/16 Elimination Match 3
WAL - HOWELLS Janette Doreen vs
CAN - BOUFFARD-DEMERS Camille
Compound Ind. Women 1/16 Elimination Match 4
JEY - O' SULLIVAN Lucy Marie vs
MAS - CHAM NONG Saritha
Compound Ind. Women 1/16 Elimination Match 5
IOM - RIGBY Sarah Louise vs
SCO - McGOWAN Tracey Margaret
Compound Ind. Women 1/16 Elimination Match 6
NZL - CROSKERY Stephanie Karen vs
IND - CHANU Bheigyabati
Compound Ind. Women 1/16 Elimination Match 7
IOM - GEORGE Aalin Ellisse vs
AUS - McCALL Cassie Irene
Compound Ind. Women 1/16 Elimination Match 8
ENG - SIMPSON Nichola vs
NZL - MITCHELL Elizabeth Anne
Compound Ind. Women 1/16 Elimination Match 9
NFK - FORD Rosa Teresa vs
SCO - JENNINGS Claudine Gabrielle
Compound Ind. Women 1/16 Elimination Match 10
ENG - BROWN Danielle Elizabeth vs
NZL - McGREGOR Amanda June
Compound Ind. Women 1/16 Elimination Match 11
MAS - ISHAK Nor Rizah vs
WAL - ANDERSON Tracey Beatrice
Compound Ind. Women 1/16 Elimination Match 12
AUS - HYDE Fiona Margaret vs
WAL - HOWELLS Jeanette Doreen
Compound Ind. Women 1/16 Elimination Match 13
SCO - MAITLAND Susan Helen vs
CAN - WALLACE Ashley
Compound Ind. Women 1/16 Elimination Match 14
MAS - MAT SALLEH Fatin Nurfatehah vs
NIR - PARKER Emma Jane
Compound Ind. Women 1/16 Elimination Match 15
RSA - COETZEE Jorina vs
IND - KAUR Gagandeep
Compound Ind. Women 1/16 Elimination Match 16
ENG - HUNT Nicky vs
CYP - DIKOMITI Maria
14:40Compound Ind. Women 1/8 Elimination Match 1
AUS - DARBY Rebecca Lee vs
CAN - JONES Doris Mary
Compound Ind. Women 1/8 Elimination Match 2
JEY - O' SULLIVAN Lucy Marie vs
WAL - HOWELLS Janette Doreen
Compound Ind. Women 1/8 Elimination Match 3
NZL - CROSKERY Stephanie Karen vs
SCO - McGOWAN Tracey Margaret
Compound Ind. Women 1/8 Elimination Match 4
NZL - MITCHELL Elizabeth Anne vs
AUS - McCALL Cassie Irene
Compound Ind. Women 1/8 Elimination Match 5
ENG - BROWN Danielle Elizabeth vs
SCO - JENNINGS Claudine Gabrielle
Compound Ind. Women 1/8 Elimination Match 6
AUS - HYDE Fiona Margaret vs
MAS - ISHAK Nor Rizah
Compound Ind. Women 1/8 Elimination Match 7
MAS - MAT SALLEH Fatin Nurfatehah vs
CAN - WALLACE Ashley
Compound Ind. Women 1/8 Elimination Match 8
ENG - HUNT Nicky vs
IND - KAUR Gagandeep
15:40Compound Individual Men 1/32 Elimination Match 2
TRI - ALI Hasmath Jamil vs
WAL - THOMAS Geraint James
Compound Individual Men 1/32 Elimination Match 3
BAN - UDDIN Mohammad Samsu vs
IND - CHITTIBOMMA Jignas
Compound Individual Men 1/32 Elimination Match 6
NAM - BOCKMUHL Dirk vs
CYP - PROTOPAPAS Christodoulos
Compound Individual Men 1/32 Elimination Match 7
BAN - HOSSAIN Mohammad Sajjad vs
NAM - van WYK Benjamin
Compound Individual Men 1/32 Elimination Match 10
MAS - MAHAZAN Muhammad Zaki vs
SCO - KEPPIE Timothy Alexander
Compound Individual Men 1/32 Elimination Match 11
MRI - CORNET Jules Frederick vs
IND - CHATTERJEE Ritul
Compound Individual Men 1/32 Elimination Match 14
AUS - FREEMAN Clint Leslie vs
NFK - KEMP Robert John Charles
Compound Individual Men 1/32 Elimination Match 15
TRI - SOOKOO Rakesh vs
NIR - HALL Robert Darran
Compound Individual Men 1/32 Elimination Match 18
NIR - WILSON Darrel John McLaren vs
NFK - SNELL Jonathan Dene
Compound Individual Men 1/32 Elimination Match 19
KEN - SINGH Shamsher vs
NIR - WILSON Stuart McLaren
Compound Individual Men 1/32 Elimination Match 22
SCO - DODS Kyle Iain vs
IOM - BRUCE Adrian Ronald Bruce
Compound Individual Men 1/32 Elimination Match 23
WAL - ROSE Andrew James vs
BAN - MAMUN Abul Kashem
Compound Individual Men 1/32 Elimination Match 26
TRI - VIRE George Michael vs
CYP - PERDIKOS Marios
Compound Individual Men 1/32 Elimination Match 27
NFK - GRAHAM Michael Ian vs
CAN - CAMERON Nathan
Compound Individual Men 1/32 Elimination Match 30
IND - SRITHER Chinna Raju vs
CYP - VASILEIOU Dimitris
Compound Individual Men 1/32 Elimination Match 31
MAS - ASHAH Mohd Kaharuddin vs
MAS - LANG Hon Keong
16:10Compound Individual Men 1/16 Elimination Match 1
WAL - THOMAS Geraint James vs
RSA - CILLIERS Septimus Holtzhausen
Compound Individual Men 1/16 Elimination Match 2
SCO - WHITTINGHAM Alistair Scott vs
IND - CHITTIBOMMA Jignas
Compound Individual Men 1/16 Elimination Match 3
NAM - BOCKMUHL Dirk vs
AUS - COGHLAN Patrick James
Compound Individual Men 1/16 Elimination Match 4
RSA - de WET Jacobus Ignatius vs
NAM - van WYK Benjamin
Compound Individual Men 1/16 Elimination Match 5
SCO - KEPPIE Timothy Alexander vs
ENG - GRIMWOOD Liam Michael
Compound Individual Men 1/16 Elimination Match 6
ENG - WHITE Christopher vs
MRI - CORNET Jules Frederick
Compound Individual Men 1/16 Elimination Match 7
AUS - FREEMAN Clint Leslie vs
RSA - BENADE Nico
Compound Individual Men 1/16 Elimination Match 8
WAL - KALMARU Tapani Owen vs
TRI - SOOKOO Rakesh
Compound Individual Men 1/16 Elimination Match 9
NFK - SNELL Jonathan Dene vs
NZL - CLIFTON Stephen Thomas Albert
Compound Individual Men 1/16 Elimination Match 10
NAM - GROBLER Johannes Francois vs
NIR - WILSON Stuart McLaren
Compound Individual Men 1/16 Elimination Match 11
SCO - DODS Kyle Iain vs
CAN - SCHLEPPE Michael Neil
Compound Individual Men 1/16 Elimination Match 12
NZL - TEASDALE Shaun Craig vs
BAN - MAMUN Abul Kashem
Compound Individual Men 1/16 Elimination Match 13
TRI - VIRE George Michael vs
CAN - FAGAN Andrew
Compound Individual Men 1/16 Elimination Match 14
AUS - TIMMS Robert James vs
CAN - CAMERON Nathan
Compound Individual Men 1/16 Elimination Match 15
IND - SRITHER Chinna Raju vs
NZL - WADDICK Anthony Patrick
Compound Individual Men 1/16 Elimination Match 16
ENG - BUSBY Duncan Edward Craig vs
MAS - LANG Hon Keong
16:40Compound Individual Men 1/8 Elimination Match 1
IND - CHITTIBOMMA Jignas vs
RSA - CILLIERS Septimus Holtzhausen
Compound Individual Men 1/8 Elimination Match 2
RSA - de WET Jacobus Ignatius vs
AUS - COGHLAN Patrick James
Compound Individual Men 1/8 Elimination Match 3
ENG - WHITE Christopher vs
ENG - GRIMWOOD Liam Michael
Compound Individual Men 1/8 Elimination Match 4
WAL - KALMARU Tapani Owen vs
AUS - FREEMAN Clint Leslie
Compound Individual Men 1/8 Elimination Match 5
NAM - GROBLER Johannes Francois vs
NZL - CLIFTON Stephen Thomas Albert
Compound Individual Men 1/8 Elimination Match 6
NZL - TEASDALE Shaun Craig vs
CAN - SCHLEPPE Michael Neil
Compound Individual Men 1/8 Elimination Match 7
AUS - TIMMS Robert James vs
CAN - FAGAN Andrew
Compound Individual Men 1/8 Elimination Match 8
ENG - BUSBY Duncan Edward Craig vs
NZL - WADDICK Anthony Patrick
This Website is closed and for reference purposes only
Copyright © 2005 - 2010. All Rights Reserved. Best View with 1024x768 Resolution