Country Info
ENG
England

Participant List
Name Gender Height (cm) Weight (kg) Event List
ENGLAND Men Lawn Bowls Pairs Men
ENGLAND Women Lawn Bowls Triples Women
ENGLAND Women Lawn Bowls Pairs Women
MONKHOUSE Amy Women 16767 Lawn Bowls Pairs Women
SHADWELL Graham Men 19269 Lawn Bowls Triples Men
TOLCHARD Sam Men 16752 Lawn Bowls Singles Men
AIREY Stuart Men 17272 Lawn Bowls Pairs Men
POWELL Tom Men 197103 Rugby Sevens Men
DAMUDAMU Isoa Men 19588 Rugby Sevens Men
BRAKE John Men 17585 Rugby Sevens Men
KING Merv Men 18594 Lawn Bowls Pairs Men
TURNER Mathew Men 17582 Rugby Sevens Men
BARDEN Greg Howard Men 185103 Rugby Sevens Men
RODWELL James Men 195102 Rugby Sevens Men
CAPRICE Dan Men 17282 Rugby Sevens Men
HUNT Simon Men 18894 Rugby Sevens Men
CRACKNELL Chris Men 188108 Rugby Sevens Men
GOLLINGS Ben Men 17580 Rugby Sevens Men
BANTOCK Mark Men 17683 Lawn Bowls Triples Men
WINCH Jamie-lea Women 16562 Lawn Bowls Triples Women
MELMORE Natalie Women 17165 Lawn Bowls Singles Women
NORTON Daniel John Men 18082 Rugby Sevens Men
GORDON Sian Women 17363 Lawn Bowls Triples Women
ENGLAND Men Lawn Bowls Triples Men
NEWMAN Rob Men 190109 Lawn Bowls Triples Men
ENGLAND Men Rugby Sevens Men
HAZELL Sandy Women 16568 Lawn Bowls Triples Women
FALKNER Ellen Women 15852 Lawn Bowls Pairs Women
BARRETT Kevin Men 17582 Rugby Sevens Men
A. SMITH / R.D. HUTCHINS Mixed Tennis Doubles Mixed
ABIDOGUN Olayanju Oluwakolawole Is Men 1.8070.0 Athletics 100m Men T46
ACHIKE Larry Men 1.9683.0 Athletics Triple Jump Men
ADCOCK Chris Men 18378 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
ADCOCK/WHITE Mixed Badminton Doubles Mixed
ADLINGTON Rebecca Women 17972 Aquatics Swimming 200m Freestyle Women
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 800m Freestyle Women
Aquatics Swimming 400m Freestyle Women
AGATHANGELOU Mariana Women 16663 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Women
AGATHANGELOU/OLVER Women Badminton Doubles Women
AGBO Phyllis Chukwunonso Women 1.7772.0 Athletics Heptathlon
AJULU-BUSHELL Rebecca Achieng Women 17061 Aquatics Swimming 50m Breaststroke Women
Aquatics Swimming 100m Breaststroke Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
ALEXANDER Richard Men 17681 Hockey Men
ALLISON Olivia Women 16850 Synchronised Swimming Duet Women
ALLISON/RANDALL Women Synchronised Swimming Duet Women
ARMITSTEAD Elizabeth Women 16756 Cycling Road 112 km Road Race Women
ATKINS George Men 18071 Cycling Track Individual Pursuit Men
Cycling Track 40 km Points Race Men
Cycling Track 20 km Scratch Race Men
ATKINSON Karen Women 16964 Netball Women
BABB Mike Men 17592 Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Men
Shooting Singles 50 m Rifle Prone Men
BADDELEY Andrew Men 1.8870.0 Athletics 1500m Men
BAGGALEY Andrew Men 17870 Table Tennis Team Men
Table Tennis Doubles Men
Table Tennis Singles Men
BAGGALEY/PITCHFORD Men Table Tennis Doubles Men
BAILEY Tania Women 17167 Squash Women's Doubles
BAILEY/KIPPAX Women Squash Women's Doubles
BALE Robert Men 17669 Aquatics Swimming 400m Freestyle Men
Aquatics Swimming 200m Freestyle Men
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Men
BALL Ashleigh Women 17969 Hockey Women
BAPTISTE Leon Sylvanus Ronald Men 1.8082.0 Athletics 200m Men
Athletics 4x100m Relay Men
BARKER Peter Men 18382 Squash Men's Doubles
Squash Men's Singles
BARKER/SELBY Men Squash Men's Doubles
BARR Victoria Women 1.8668.0 Athletics 400m Women
Athletics 4x400m Relay Women
BARROW Sarah Women 16051 Aquatics Diving Synchronised 10m Platform Women
Aquatics Diving 10m Platform Women
BARROW/COUCH Women Aquatics Diving Synchronised 10m Platform Women
BAXTER Carl Men 17575 Badminton Mixed Team
Badminton Singles Men
BAXTER Nick Men 19085 Shooting Pairs 50 m Pistol Men
Shooting Singles 50 m Pistol Men
Shooting Pairs 10 m Air Pistol Men
Shooting Singles 10m Air Pistol Men
BAYMAN Sara Women 18073 Netball Women
BEATTIE John Men 1.7861.0 Athletics 10000m Men
BECKERLEG Steve Men 18382 Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Men
BECKFORD Reiss Men 16969 Gymnastics Artistic Floor Exercise Men
Gymnastics Artistic Horizontal Bar Men
Gymnastics Artistic Individual All-Around Men
Gymnastics Artistic Parallel Bars Men
Gymnastics Artistic Pommel Horse Men
Gymnastics Artistic Rings Men
Gymnastics Artistic Team Men
Gymnastics Artistic Vault Men
BECKFORD-CHAMBERS Eboni Women 18590 Netball Women
BEESLEY Meghan Women 1.6755.0 Athletics 400m Hurdles Women
Athletics 4x400m Relay Women
BENNETT Ryan Michael Men 17873 Aquatics Swimming 200m Backstroke Men
Aquatics Swimming 100m Backstroke Men
BERNARD Martyn Men 1.9582.0 Athletics High Jump Men
BHULLAR Jag Men 19084 Wrestling Freestyle 84 kg Men
BLAGG Alicia Women 16654 Aquatics Diving Synchronised 3m Springboard Women
Aquatics Diving 1m Springboard Women
Aquatics Diving 3m Springboard Women
BLYTH Anna Women 17067 Cycling Track 500 m Time Trial Women
Cycling Track 10 km Scratch Women
Cycling Track 3000 m Individual Pursuit Women
BOCHMANN Anne Women 17873 Aquatics Swimming 200m Individual Medley Women
Aquatics Swimming 400m Freestyle Women
Aquatics Swimming 200m Butterfly Women
Borwell Sarah Women 18068 Tennis Doubles Women
Tennis Doubles Mixed
BORWELL/SMITH Women Tennis Doubles Women
BOSSON Terence Christopher Men 16860 Wrestling Greco-Roman 60 kg Men
BOSWORTH Tom Men 1.8454.0 Athletics 20 km Walk Men
BRAMLEY Clive Men 17480 Shooting Pairs Skeet Men
Shooting Singles Skeet Men
BRICK Max Men 17060 Aquatics Diving Synchronised 10m Platform Men
Aquatics Diving 10m Platform Men
BRICKELL Richard Men 17878 Shooting Pairs Skeet Men
Shooting Singles Skeet Men
BROCKMAN Martin Men 1.9792.0 Athletics Decathlon
BROGDON Alastair Men 18378 Hockey Men
BROOKS Niall Men 1.8163.0 Athletics 800m Men
BROWN Adam Thorp Men 19594 Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 100m Freestyle Men
Aquatics Swimming 50m Freestyle Men
BROWN Danielle Elizabeth Women 16861 Archery Compound Ind. Women
Archery Compound Team Women
BROWN Tina Women 1.7457.0 Athletics 3000m Steeplechase Women
BROWNFIELD Louisa Women 19180 Netball Women
BURNETT Simon Andrew Men 18985 Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 100m Freestyle Men
Aquatics Swimming 50m Freestyle Men
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
BURTON Abbey Women 17270 Shooting Pairs Trap Women
Shooting Singles Trap Women
BUSBY Duncan Edward Craig Men 17573 Archery Compound Individual Men
Archery Compound Team Men
CAIRNS Imogen Women 16359 Gymnastics Artistic Beam Women
Gymnastics Artistic Floor Exercise Women
Gymnastics Artistic Individual All-Around Women
Gymnastics Artistic Uneven Bars Women
Gymnastics Artistic Vault Women
Gymnastics Artistic Team Women
CALVINO Jo Women 15152.45 Weightlifting 53kg Women
CANN Liz Women 16759 Badminton Mixed Team
Badminton Singles Women
CATLIN Nick Men 17575 Hockey Men
CHARLESWORTH Richard Men 19487 Aquatics Swimming 400m Freestyle Men
Aquatics Swimming 1500m Freestyle Men
CHEEMA Gurbinder Men 185103.19 Weightlifting 105kg Men
CLARK Anthony Men 17374 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Doubles Men
CLARK/OLVER Mixed Badminton Doubles Mixed
CLARK/ROBERTSON Men Badminton Doubles Men
CLARKE Jade Women 17470 Netball Women
CLARKE Lawrence Men 1.8674.0 Athletics 110m Hurdles Men
CLEMENTS Grace Women 1.7064.0 Athletics Heptathlon
CLITHEROE Helen Women 1.6858.0 Athletics 1500m Women
Athletics 3000m Steeplechase Women
COCKER Mark Men 183120 Wrestling Freestyle 120 kg Men
Wrestling Greco-Roman 120 kg Men
COLCLOUGH Katie Amanda Women 16870 Cycling Track 25 km Points Race Women
Cycling Road 112 km Road Race Women
COOKEY Pamela Women 17570 Netball Women
COOMBS Daniel Steven Men 18280 Aquatics Swimming 400m Freestyle Men
COPE Michelle Women 1.6545.0 Athletics Marathon Women
COUCH Tonia Women 16357 Aquatics Diving Synchronised 10m Platform Women
Aquatics Diving 10m Platform Women
COULTHURST Hannah Women 17096 Table Tennis Wheelchair Open Para Sport TT1-5 Women
COX Sheree Women 16270 Shooting Pairs 10 m Air Rifle Women
Shooting Singles 10 m Air Rifle Women
CRADDOCK Charlotte Women 17672 Hockey Women
CULLEN Crista Women 17875 Hockey Women
CUTTS Luke Arron Men 1.8780.0 Athletics Pole Vault Men
DALEY Tom Men 17570 Aquatics Diving Synchronised 10m Platform Men
Aquatics Diving 10m Platform Men
DALEY/BRICK Men Aquatics Diving Synchronised 10m Platform Men
DANIELL David Men Cycling Track Keirin Men
Cycling Track Sprint Men
DANIELL David Men Cycling Track Keirin Men
Cycling Track Sprint Men
DANSON Alex Women 16756 Hockey Women
DAVENPORT Ross Paul Men 18775 Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 200m Freestyle Men
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Men
DECKER Helen Women 1.6048.0 Athletics Marathon Women
DENNISON Kate Women 1.7159.0 Athletics Pole Vault Women
DERHAM Zoe Women 1.80110.0 Athletics Hammer Women
DEVONISH Marlon Men 1.8074.0 Athletics 200m Men
Athletics 4x100m Relay Men
DICKONS Jessica Women 17065 Aquatics Swimming 200m Butterfly Women
DINGLEY Oliver Men 15745 Aquatics Diving 1m Springboard Men
Aquatics Diving Synchronised 3m Springboard Men
DIXON Adam Men 16870 Hockey Men
DOUGLAS Montell Women 1.7567.0 Athletics 100m Women
Athletics 4x100m Relay Women
DOUGLAS Nathan Men 1.8375.0 Athletics Triple Jump Men
DOWNING Russell Men 17161 Cycling Road 168 km Road Race Men
DOWSETT Alex Men 18373 Cycling Road 168 km Road Race Men
Cycling Road 40 km Individual Time Trial Men
DRINKHALL Paul Men 17677 Table Tennis Team Men
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Men
Table Tennis Singles Men
DRINKHALL/KNIGHT Men Table Tennis Doubles Men
DRINKHALL/PARKER Mixed Table Tennis Doubles Mixed
DUNCALF Jenny Women 16457 Squash Mixed Doubles
Squash Women's Doubles
Squash Women's Singles
DUNCALF/MASSARO Women Squash Women's Doubles
DUNCALF/WILLSTROP Mixed Squash Mixed Doubles
DUNN Rachel Women 18880 Netball Women
DYKUN Myroslav Men 17566 Wrestling Greco-Roman 66 kg Men
EAVES Max Men 1.8382.0 Athletics Pole Vault Men
EDWARDS Laura Women 15446 Gymnastics Artistic Beam Women
Gymnastics Artistic Floor Exercise Women
Gymnastics Artistic Individual All-Around Women
Gymnastics Artistic Uneven Bars Women
Gymnastics Artistic Vault Women
Gymnastics Artistic Team Women
EMANUEL Lee Men 1.8069.0 Athletics 5000m Men
ENDACOTT Katherine Women Athletics 100m Women
Athletics 4x100m Relay Women
England Men 18079 Hockey Men
England Mixed Shooting Pairs Full Bore Open
England Men Athletics 4x400m Relay Men
Athletics 4x100m Relay Men
England Women Athletics 4x400m Relay Women
England Men Archery Recurve Team Men
England Men Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Men
England Women Table Tennis Team Women
England Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
England Women Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
England Men Shooting Pairs Skeet Men
England Men Shooting Pairs Double Trap Men
England Women Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Women
England Mixed Badminton Mixed Team
England Women Shooting Pairs 50 m Rifle 3 Positions Women
England Women 17064 Hockey Women
England Women Archery Recurve Team Women
England Men Shooting Pairs 25 m Standard Pistol Men
England Men Shooting Pairs 10 m Air Rifle Men
England Men Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
England Men Shooting Pairs 50 m Pistol Men
England Men Shooting Pairs 25 m Centrefire Pistol Men
England Men Archery Compound Team Men
England Men Shooting Pairs 50 m Rifle 3 Positions Men
England Women Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
England Men Table Tennis Team Men
England Women Shooting Pairs 10 m Air Pistol Women
England Men Shooting Pairs Trap Men
England Men Shooting Pairs 10 m Air Pistol Men
England Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
England Women Gymnastics Rhythmic Team Women
England Women Archery Compound Team Women
England Women 18274.5 Netball Women
England Women Shooting Pairs Trap Women
England Women Shooting Pairs 10 m Air Rifle Women
England Men Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Men
England Women Shooting Pairs 25 m Pistol Women
ENGLAND Women Synchronised Swimming Duet Women
Synchronised Swimming Solo Women
ENGLAND Men Gymnastics Artistic Team Men
ENGLAND Women Gymnastics Artistic Team Women
ENGLAND Hannah Women 1.7754.0 Athletics 1500m Women
Athletics 800m Women
ENNIS Rachel Women Gymnastics Rhythmic Individual All Around Women
Gymnastics Rhythmic Ball Women
Gymnastics Rhythmic Hoop Women
Gymnastics Rhythmic Ribbon Women
Gymnastics Rhythmic Rope Women
Gymnastics Rhythmic Team Women
FAIR James Men 18578 Hockey Men
FINCH Luke Men 1.9279.0 Athletics 20 km Walk Men
FLOYD Mike Men 1.85118.0 Athletics Hammer Men
FOGG Daniel Men 17875 Aquatics Swimming 1500m Freestyle Men
FOLKARD Naomi Anne Women 16460 Archery Recurve Ind. Women
Archery Recurve Team Women
FOLWELL Luke Men 16867 Gymnastics Artistic Floor Exercise Men
Gymnastics Artistic Horizontal Bar Men
Gymnastics Artistic Individual All-Around Men
Gymnastics Artistic Parallel Bars Men
Gymnastics Artistic Pommel Horse Men
Gymnastics Artistic Rings Men
Gymnastics Artistic Team Men
Gymnastics Artistic Vault Men
FOX Francesca Women Gymnastics Rhythmic Individual All Around Women
Gymnastics Rhythmic Ball Women
Gymnastics Rhythmic Hoop Women
Gymnastics Rhythmic Ribbon Women
Gymnastics Rhythmic Rope Women
Gymnastics Rhythmic Team Women
FRANCIS Stacey Women 18275 Netball Women
FREEBURY Christopher Men 16561.66 Weightlifting 62kg Men
FROOME Chris Men 18672 Cycling Road 168 km Road Race Men
Cycling Road 40 km Individual Time Trial Men
GALLANTREE Rebecca Women 16658 Aquatics Diving Synchronised 3m Springboard Women
Aquatics Diving Synchronised 10m Platform Women
Aquatics Diving 1m Springboard Women
Aquatics Diving 3m Springboard Women
GALLANTREE/BLAGG Women Aquatics Diving Synchronised 3m Springboard Women
GALLANTREE/POWELL Women Aquatics Diving Synchronised 10m Platform Women
GANDY Ellen May Women 16964 Aquatics Swimming 50m Butterfly Women
Aquatics Swimming 100m Butterfly Women
Aquatics Swimming 200m Butterfly Women
GATRELL Eleanor Women 1.8498.0 Athletics Shot Put Women
GAULT Michael Men 16891 Shooting Pairs 50 m Pistol Men
Shooting Singles 50 m Pistol Men
Shooting Pairs 10 m Air Pistol Men
Shooting Singles 10m Air Pistol Men
Shooting Pairs 25 m Centrefire Pistol Men
Shooting Singles 25 m Centrefire Pistol Men
Shooting Pairs 25 m Standard Pistol Men
Shooting Singles 25 m Standard Pistol Men
GEIKIE Gorgs Women 17156 Shooting Pairs 25 m Pistol Women
Shooting Singles 25 m Pistol Women
Shooting Pairs 10 m Air Pistol Women
Shooting Singles 10 m Air Pistol Women
GILBERT Susannah Women 16759 Hockey Women
GLADDING Monique Women 16057 Aquatics Diving 10m Platform Women
GODDARD James Francis Men 18377 Aquatics Swimming 200m Backstroke Men
Aquatics Swimming 200m Individual Medley Men
GODFREY Larry Men 17885 Archery Recurve Individual Men
Archery Recurve Team Men
GODLEY Emily Women 16762.19 Weightlifting 63kg Women
Goodall Josh Men Tennis Singles Men
Tennis Doubles Men
GRANT Adrian Men 17975 Squash Men's Doubles
Squash Mixed Doubles
GRANT/MATTHEW Men Squash Men's Doubles
GREENWAY Tamsin Women 17565 Netball Women
GREGORY Scott Andrew Men 16755 Wrestling Freestyle 55 kg Men
GRIMWOOD Liam Michael Men 17573 Archery Compound Individual Men
Archery Compound Team Men
GRUNDY Mike Men 17274 Wrestling Freestyle 74 kg Men
GUNN Luke Men 1.8263.0 Athletics 3000m Steeplechase Men
HALSALL Francesca Jean Women 17059 Aquatics Swimming 50m Butterfly Women
Aquatics Swimming 100m Freestyle Women
Aquatics Swimming 100m Butterfly Women
Aquatics Swimming 50m Freestyle Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
HART Katrina Women 1.5150.0 Athletics 100m Women T37
HARTEN Jo Women 18775 Netball Women
HAYWOOD Kate Emma Women 17869 Aquatics Swimming 50m Breaststroke Women
Aquatics Swimming 100m Breaststroke Women
HAZEL Louise Victoria Women 1.6758.0 Athletics Heptathlon
Athletics 100m Hurdles Women
HAZELL Ben Men 1.8689.0 Athletics Decathlon
HEADING Aaron Men 17782 Shooting Pairs Trap Men
Shooting Singles Trap Men
HEDMAN Graham Men 1.8985.0 Athletics 400m Men
Athletics 4x400m Relay Men
HICKS Hannah Women 16461 Table Tennis Team Women
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Women
Table Tennis Singles Women
HICKS/LEFEVRE Women Table Tennis Doubles Women
HOLT Sarah Women 1.8376.0 Athletics Hammer Women
HUBBARD Vikki Women 1.7555.0 Athletics High Jump Women
HUCKLE James Men 17060 Shooting Pairs 10 m Air Rifle Men
Shooting Singles 10 m Air Rifle Men
Shooting Pairs 50 m Rifle 3 Positions Men
Shooting Singles 50 m Rifle 3 Positions Men
HUGHES David Men 1.9489.0 Athletics 400m Hurdles Men
Athletics 4x400m Relay Men
HUMBERSTONE Kay Women 1.7460.0 Athletics High Jump Women
HUNT Jeremy Men 18275 Cycling Road 168 km Road Race Men
HUNT Jocelyn Women 15345 Gymnastics Artistic Beam Women
Gymnastics Artistic Floor Exercise Women
Gymnastics Artistic Individual All-Around Women
Gymnastics Artistic Uneven Bars Women
Gymnastics Artistic Vault Women
Gymnastics Artistic Team Women
HUNT Nicky Women 16885 Archery Compound Ind. Women
Archery Compound Team Women
Hutchins Ross Men 19291 Tennis Doubles Mixed
Tennis Singles Men
Tennis Doubles Men
HUTCHINS/SKUPSKI Men Tennis Doubles Men
HUTCHINS/SMITH Mixed Tennis Doubles Mixed
HUTCHINSON Kate Anna Women 16858 Aquatics Swimming 200m Individual Medley Women
Aquatics Swimming 200m Breaststroke Women
HUTCHISON Lynne Women Gymnastics Rhythmic Individual All Around Women
Gymnastics Rhythmic Ball Women
Gymnastics Rhythmic Hoop Women
Gymnastics Rhythmic Ribbon Women
Gymnastics Rhythmic Rope Women
Gymnastics Rhythmic Team Women
ISA Amin Men 195100.0 Boxing Super Heavy Weight (+91 kg) Men
J. GOODALL / J. WARD Men Tennis Doubles Men
JACKSON Ashley Men 17264 Hockey Men
JACKSON Emma Women 1.7863.0 Athletics 800m Women
JACKSON Jo Women 1.6955.0 Athletics 20 km Walk Women
JACKSON Joanne Amy Women 18377 Aquatics Swimming 200m Freestyle Women
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 400m Freestyle Women
JAMES Antony John Men 18073 Aquatics Swimming 50m Butterfly Men
Aquatics Swimming 100m Butterfly Men
JAWAD Ali Men 11057.25 Weightlifting Para Sport - Powerlifting Bench Press Open Men
JEFFS Izzy Women 1.7867.0 Athletics Javelin Women
JEHU Steve Men 17572 Gymnastics Artistic Floor Exercise Men
Gymnastics Artistic Horizontal Bar Men
Gymnastics Artistic Individual All-Around Men
Gymnastics Artistic Parallel Bars Men
Gymnastics Artistic Pommel Horse Men
Gymnastics Artistic Rings Men
Gymnastics Artistic Team Men
Gymnastics Artistic Vault Men
JEWELL Helen Women 16057.13 Weightlifting 58kg Women
JONES Andi Men 1.7061.0 Athletics Marathon Men
KEHLER Lisa Women 1.6750.0 Athletics 20 km Walk Women
KIPPAX Sarah Women 17263 Squash Mixed Doubles
Squash Women's Doubles
Squash Women's Singles
KIPPAX/GRANT Mixed Squash Mixed Doubles
KIRK Dave Men 17880 Shooting Pairs Trap Men
Shooting Singles Trap Men
KIRKHAM Glenn Men 16880 Hockey Men
KNIGHT Darius Men 17562 Table Tennis Team Men
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Men
Table Tennis Singles Men
KNIGHT/SIBLEY Mixed Table Tennis Doubles Mixed
LAMBLEY Matthew Men 1.93110.0 Athletics Hammer Men
LANCASHIRE Tom Men 1.8164.0 Athletics 1500m Men
LAUGHER Jack Men 15148 Aquatics Diving 3m Springboard Men
Aquatics Diving Synchronised 3m Springboard Men
LAUGHER/DINGLEY Men Aquatics Diving Synchronised 3m Springboard Men
LAWRENCE Danny Men 16958 Gymnastics Artistic Floor Exercise Men
Gymnastics Artistic Horizontal Bar Men
Gymnastics Artistic Individual All-Around Men
Gymnastics Artistic Parallel Bars Men
Gymnastics Artistic Pommel Horse Men
Gymnastics Artistic Rings Men
Gymnastics Artistic Team Men
Gymnastics Artistic Vault Men
LAWS Sharon Women 16454 Cycling Road 112 km Road Race Women
Cycling Road 29 km Individual Time Trial Women
LEAVEY Nick Men 1.8276.0 Athletics 4x400m Relay Men
LEE Sharon Women 16285 Shooting Pairs 50 m Rifle 3 Positions Women
Shooting Singles 50 m Rifle 3 Positions Women
Shooting Pairs 10 m Air Rifle Women
Shooting Singles 10 m Air Rifle Women
Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Women
Shooting Singles 50 m Rifle Prone Women
LEFEVRE Karina Women 16859 Table Tennis Team Women
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Women
Table Tennis Singles Women
LEWIS Steven Men 1.9183.0 Athletics Pole Vault Men
LEWIS-FRANCIS Mark Anthony Men 1.8388.0 Athletics 100m Men
Athletics 4x100m Relay Men
LINDSLEY Charlotte Women 16247 Gymnastics Artistic Beam Women
Gymnastics Artistic Floor Exercise Women
Gymnastics Artistic Individual All-Around Women
Gymnastics Artistic Uneven Bars Women
Gymnastics Artistic Vault Women
Gymnastics Artistic Team Women
LYDALL Julia Women 17173 Shooting Pairs 25 m Pistol Women
Shooting Singles 25 m Pistol Women
Shooting Pairs 10 m Air Pistol Women
Shooting Singles 10 m Air Pistol Women
LYONS Emma Jane Women 1.7156.0 Athletics Pole Vault Women
MACKAY Iain Men 18075 Hockey Men
MACLEOD Hannah Women 17267 Hockey Women
MADUAKA Joice Women 1.7265.0 Athletics 200m Women
Athletics 4x400m Relay Women
Athletics 4x100m Relay Women
MADYARCHYK Jo Women 16751 Wrestling Fresstyle 51 kg Women
MADYARCHYK Sasha Men 16760 Wrestling Freestyle 60 kg Men
MANTELL Richard Men 18995 Hockey Men
MANTELL Simon Men 18283 Hockey Men
MARTIN Harry Men 17876 Hockey Men
MARTIN Lucy Women 16957 Cycling Track 25 km Points Race Women
Cycling Track 10 km Scratch Women
Cycling Road 112 km Road Race Women
MASSARO Laura Women 17468 Squash Women's Doubles
Squash Women's Singles
MASSEY Kelly Women 1.6758.0 Athletics 400m Women
Athletics 4x400m Relay Women
MATTHEW Nick Men 18378 Squash Men's Doubles
Squash Men's Singles
MATTHEWS Sasha Faye Women 17563 Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 800m Freestyle Women
MBWAKONGO Obed Men 18881.0 Boxing Light Heavy Weight (81kg) Men
MCCOURT Colin Men 1.8270.0 Athletics 1500m Men
MEARS Chris Men 16565 Aquatics Diving 1m Springboard Men
Aquatics Diving 3m Springboard Men
Aquatics Diving Synchronised 3m Springboard Men
MENTOR Geva Women 18878 Netball Women
MIDDLETON Barry Men 17867 Hockey Men
MILLER Simon Jay Men 18172 Aquatics Swimming Para Sport 50m Freestyle S9 Men
MILLWARD Stephanie Leigh Women 17064 Aquatics Swimming Para Sport 50 m Freestyle S9 Women
Aquatics Swimming Para Sport 100m Freestyle S9 Women
Aquatics Swimming Para Sport 100m Butterfly S9 Women
MITCHELL Peter Men 18386 Cycling Track Keirin Men
Cycling Track Sprint Men
MKOLOMA Sonia Women 18474 Netball Women
MOORE Rob Men 18482 Hockey Men
MOREAU Ben Men 1.7056.0 Athletics Marathon Men
MUSKETT Joe Men 181137.22 Weightlifting 105+kg Men
MYERSCOUGH Carl Andrew Men 2.08165.0 Athletics Shot Put Men
Athletics Discus Men
NEWSON Zoe Women 12539.88 Weightlifting Para Sport - Powerlifting Bench Press Open Women
NICHOLLS Jade Women 1.8381.0 Athletics Discus Women
NORTH Anita Women 16482 Shooting Pairs Trap Women
Shooting Singles Trap Women
O'Brien Katie Women 16764 Tennis Singles Women
OGOGO Anthony Men 18575.0 Boxing Middle Weight (75kg) Men
OKYERE Nadine Women 1.6563.0 Athletics 400m Women
Athletics 4x400m Relay Women
OLIVER Amy Lee Women 17360 Archery Recurve Ind. Women
Archery Recurve Team Women
OLIVER Jack Men 16775.94 Weightlifting 77kg Men
OLVER Heather Women 16957 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Doubles Women
ONI Samson Men 1.8373.0 Athletics High Jump Men
OSAGIE Andrew Men 1.8972.0 Athletics 800m Men
OSMAN Mohamed Men 17084 Wrestling Greco-Roman 84 kg Men
OUSEPH Rajiv Men 18880 Badminton Mixed Team
Badminton Singles Men
OYEPITAN Abiodun Women 1.7555.0 Athletics 200m Women
Athletics 4x100m Relay Women
PARKER Joanna Women 17561 Table Tennis Team Women
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Women
Table Tennis Singles Women
PARKER/SIBLEY Women Table Tennis Doubles Women
PARR Kenny Men 18374 Shooting Pairs 10 m Air Rifle Men
Shooting Singles 10 m Air Rifle Men
Shooting Pairs 50 m Rifle 3 Positions Men
Shooting Singles 50 m Rifle 3 Positions Men
PARRIS Thomas Men 18388 Aquatics Swimming 200m Freestyle Men
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Men
PARSONS Tom Men 1.9280.0 Athletics High Jump Men
PATEL Parag Men 17870 Shooting Singles 10 m Air Rifle Men
Shooting Pairs Full Bore Open
Shooting Singles Full Bore Open
PAVONI Roberto Men 17571 Aquatics Swimming 200m Butterfly Men
Aquatics Swimming 400m Individual Medley Men
Aquatics Swimming 200m Individual Medley Men
PAYNE Keri-Ann Women 17866 Aquatics Swimming 400m Individual Medley Women
PEAKE Rebecca Women 1.69114.0 Athletics Shot Put Women
PITCHFORD Liam Men 15639 Table Tennis Team Men
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Men
Table Tennis Singles Men
PITCHFORD/HICKS Mixed Table Tennis Doubles Mixed
POOLEY Emma Women 15749 Cycling Road 112 km Road Race Women
Cycling Road 29 km Individual Time Trial Women
POWELL Stacie Women 16360 Aquatics Diving Synchronised 10m Platform Women
PRESCOTT Gemma Women 1.6566.0 Athletics Shot Put Women F32-34/52/53
PROUD Stephanie Mary Women 17265 Aquatics Swimming 100m Backstroke Women
Aquatics Swimming 200m Backstroke Women
Aquatics Swimming 400m Individual Medley Women
PURDUE Charlotte Women 1.5347.0 Athletics 10000m Women
Athletics 5000m Women
PYWELL Stephanie Women 1.7860.0 Athletics High Jump Women
R.D. HUTCHINS / K. SKUPSKI Men Tennis Doubles Men
RANDALL Asha Women 16751
RANDALL Jenna Women 17255 Synchronised Swimming Duet Women
Synchronised Swimming Solo Women
RATTENBURY Chris Men 16388.29 Weightlifting Para Sport - Powerlifting Bench Press Open Men
RATTIGAN Leon Gregory Men 19096 Wrestling Freestyle 96 kg Men
REED Daniel Men 18069 Table Tennis Team Men
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Singles Men
REED/LEFEVRE Mixed Table Tennis Doubles Mixed
REGIS Yasmine Women 1.6363.0 Athletics Triple Jump Women
RICHARDSON Helen Women 16557 Hockey Women
RIDER Scott Men 1.88120.0 Athletics Shot Put Men
ROBERTS Philip James Men 17366 Wrestling Freestyle 66 kg Men
ROBERTSON Nathan James Men 18783 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Doubles Men
ROBERTSON/WALLWORK Mixed Badminton Doubles Mixed
ROBINSON- BAKER Nick Men 17473 Aquatics Diving 1m Springboard Men
Aquatics Diving 3m Springboard Men
Aquatics Diving Synchronised 3m Springboard Men
ROBINSON- BAKER/MEARS Men Aquatics Diving Synchronised 3m Springboard Men
ROCK Michael Paul Men 17978 Aquatics Swimming 200m Butterfly Men
Aquatics Swimming 50m Butterfly Men
Aquatics Swimming 100m Butterfly Men
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
ROEBUCK Joseph Peter Men 18982 Aquatics Swimming 200m Butterfly Men
Aquatics Swimming 400m Individual Medley Men
Aquatics Swimming 200m Individual Medley Men
ROGERS Chloe Women 16159 Hockey Women
ROWSELL Erick Men 17666 Cycling Track Individual Pursuit Men
Cycling Track 40 km Points Race Men
Cycling Track 20 km Scratch Race Men
RUSH Holly Women 1.6753.0 Athletics Marathon Women
RUTHERFORD Greg Men 1.8884.0 Athletics Long Jump Men
S. BORWELL / A. SMITH Women Tennis Doubles Women
S. BORWELL / K. SKUPSKI Mixed Tennis Doubles Mixed
SALMON Louisa Bernadette Women 16559 Wrestling Freestyle 59 kg Women
SAUNDERS Bradley Men 17864.0 Boxing Light Welter Weight (64kg) Men
SAUNDERS Emma Kathleen Women 16859 Aquatics Swimming 200m Freestyle Women
Aquatics Swimming 100m Freestyle Women
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 50m Backstroke Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
SCOTT Chris Men 1.98110.0 Athletics Discus Men
SCOTT Ryan Men 1.7887.0 Athletics 4x100m Relay Men
SCOTT Steven Men 17372 Shooting Pairs Double Trap Men
Shooting Singles Double Trap Men
SELBY Daryl Men 18275 Squash Men's Doubles
Squash Men's Singles
SEMPERS Kevin Men 1.9182.0 Athletics Decathlon
SEYMOUR Natalie Women 16959 Hockey Women
SHARMAN William Men 1.8679.0 Athletics 110m Hurdles Men
SHAW Julia Women 17568 Cycling Road 29 km Individual Time Trial Women
SIBLEY Kelly Women 17266 Table Tennis Team Women
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Women
Table Tennis Singles Women
SIMMONDS Elizabeth Clare Women 17159 Aquatics Swimming 100m Backstroke Women
Aquatics Swimming 50m Backstroke Women
Aquatics Swimming 200m Backstroke Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
SIMPSON Nichola Women 17091 Archery Compound Ind. Women
Archery Compound Team Women
Skupski Ken Men 18684 Tennis Doubles Mixed
Tennis Doubles Men
SKUPSKI/BORWELL Mixed Tennis Doubles Mixed
SLIWINSKI Daniel Jozef Men 19575 Aquatics Swimming 100m Breaststroke Men
Aquatics Swimming 50m Breaststroke Men
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
Smith Anna Women 17361 Tennis Doubles Women
Tennis Doubles Mixed
Tennis Singles Women
SMITH Alex Men 1.82105.0 Athletics Hammer Men
SMITH Amy Louise Women 17359 Aquatics Swimming 50m Butterfly Women
Aquatics Swimming 100m Freestyle Women
Aquatics Swimming 50m Freestyle Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
SMITH Callum Men 18769.0 Boxing Welter Weight (69 kg) Men
SMITH Michelle Women 15886 Shooting Pairs 50 m Rifle 3 Positions Women
Shooting Singles 50 m Rifle 3 Positions Women
Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Women
Shooting Singles 50 m Rifle Prone Women
SMITH Richard Men 19095 Hockey Men
SMITH Zoe Women 15757.98 Weightlifting 58kg Women
SPOFFORTH Gemma Mary Women 18580 Aquatics Swimming 100m Backstroke Women
Aquatics Swimming 50m Backstroke Women
Aquatics Swimming 200m Backstroke Women
ST CLAIR Darren Men 1.9173.0 Athletics 800m Men
Athletics 4x400m Relay Men
STALKER Thomas Men 18060.0 Boxing Light Weight (60kg) Men
STEPHEN Leanne Women 15053 Table Tennis Wheelchair Open Para Sport TT1-5 Women
STOKES Stuart Bradley Men 1.7165.0 Athletics 3000m Steeplechase Men
STOREY Sarah Women 17566 Cycling Track 3000 m Individual Pursuit Women
STORRY Beth Women 17474 Hockey Women
STUBBS Tommy Men 16949.0 Boxing Light Fly Weight (46-49kg) Men
Boxing Fly Weight (52kg) Men
SYLVESTER Jessica Aimee Women 17469 Aquatics Swimming 100m Butterfly Women
Aquatics Swimming 50m Freestyle Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
TADD Stacey Women 17676 Aquatics Swimming 200m Breaststroke Women
Aquatics Swimming 100m Breaststroke Women
TANCOCK Liam John Men 18382 Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 50m Backstroke Men
Aquatics Swimming 100m Backstroke Men
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
TERRY Simon Duncan Men 18795 Archery Recurve Individual Men
Archery Recurve Team Men
THOMPSON Christopher Men 1.7666.0 Athletics 5000m Men
Athletics 10000m Men
TINDALL James Men 17884 Hockey Men
TOBIN Robert Men 1.9075.0 Athletics 400m Men
Athletics 4x400m Relay Men
TOMLINSON Christopher Men 1.9680.0 Athletics Long Jump Men
TROTT Emma Women 16756 Cycling Road 112 km Road Race Women
TROTT Laura Women 16852 Cycling Track 500 m Time Trial Women
Cycling Track 25 km Points Race Women
Cycling Track 10 km Scratch Women
Cycling Track 3000 m Individual Pursuit Women
TURNER Andy Men 1.8479.0 Athletics 110m Hurdles Men
Athletics 4x100m Relay Men
TURNER Becki Women 17368 Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Women
TURNER Grant Men 19387 Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 100m Freestyle Men
Aquatics Swimming 50m Freestyle Men
TURNER Laura Women 1.6856.0 Athletics 100m Women
Athletics 200m Women
Athletics 4x100m Relay Women
TWIGG Georgie Women 17063 Hockey Women
UBHI Iqbal Men 18090 Shooting Pairs 25 m Centrefire Pistol Men
Shooting Singles 25 m Centrefire Pistol Men
Shooting Pairs 25 m Standard Pistol Men
Shooting Singles 25 m Standard Pistol Men
UDECHUKU Emeka Men 1.79111.0 Athletics Discus Men
UNDERWOOD Jon Men 17873 Shooting Singles 10 m Air Rifle Men
Shooting Pairs Full Bore Open
Shooting Singles Full Bore Open
UNSWORTH Laura Women 15755 Hockey Women
VALLILY Simon Men 19191.0 Boxing Heavy Weight (91kg) Men
VERNON Andy Men 1.8172.0 Athletics 10000m Men
WALKER-HEBBORN Christopher Men 18581 Aquatics Swimming 200m Backstroke Men
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 100m Backstroke Men
WALLWORK Jenny Women 17572 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
WALLWORK/WHITE Women Badminton Doubles Women
WALSH Kate Women 16969 Hockey Women
WALTON Sally Women 18070 Hockey Women
WALTON Stevan Men 17878 Shooting Pairs Double Trap Men
Shooting Singles Double Trap Men
Ward James Men 19074 Tennis Singles Men
Tennis Doubles Men
WARD/GOODALL Men Tennis Doubles Men
WATERS Alison Women 17163 Squash Women's Singles
WEAVER Iain Men 17256.0 Boxing Bantam Weight (56kg) Men
WEBB Richard James Men 19280 Aquatics Swimming 100m Breaststroke Men
Aquatics Swimming 200m Breaststroke Men
WELBOURN Robert Men 17265 Aquatics Swimming Para Sport 100m Freestyle S10 Men
WEST Daniel James Men 1.7793.0 Athletics Shot Put Men F32/34/52
WHITE Christopher Men 193105 Archery Compound Individual Men
Archery Compound Team Men
WHITE Gabby Women 17460 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Doubles Women
WHITE Nicola Women 17363 Hockey Women
WHITLOCK Max Men 16551 Gymnastics Artistic Floor Exercise Men
Gymnastics Artistic Horizontal Bar Men
Gymnastics Artistic Individual All-Around Men
Gymnastics Artistic Parallel Bars Men
Gymnastics Artistic Pommel Horse Men
Gymnastics Artistic Rings Men
Gymnastics Artistic Team Men
Gymnastics Artistic Vault Men
WHITTINGHAM Laura Women 1.7771.0 Athletics Javelin Women
WILLIAMS Conrad Men 1.8175.0 Athletics 400m Men
Athletics 4x400m Relay Men
WILLIAMS Kerry Women 16453 Hockey Women
WILLIAMS Nadia Women 1.7066.0 Athletics Triple Jump Women
WILLIAMSON Alison Jane Women 17372 Archery Recurve Ind. Women
Archery Recurve Team Women
WILLIS Andrew Stephen Men 18883 Aquatics Swimming 100m Breaststroke Men
Aquatics Swimming 200m Breaststroke Men
WILLMOTT Aimee Women 17462 Aquatics Swimming 200m Individual Medley Women
Aquatics Swimming 800m Freestyle Women
Aquatics Swimming 400m Individual Medley Women
WILLS Alan James Men 18092 Archery Recurve Individual Men
Archery Recurve Team Men
WILLSTROP James Men 19590 Squash Mixed Doubles
Squash Men's Singles
WILSON Alastair Men 18786 Hockey Men
WILSON Richard Men 17280 Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Men
Shooting Singles 50 m Rifle Prone Men
WING Becky Women 16654 Gymnastics Artistic Beam Women
Gymnastics Artistic Floor Exercise Women
Gymnastics Artistic Individual All-Around Women
Gymnastics Artistic Uneven Bars Women
Gymnastics Artistic Vault Women
Gymnastics Artistic Team Women
WOODWARD Bethany Women 1.7960.0 Athletics 100m Women T37
WOTENICK Kerri Women 16068.82 Weightlifting 69kg Women
Weightlifting 75kg Women
WRIGHT Alex Men 1.7364.0 Athletics 20 km Walk Men
WYLD Katherine Women 18070 Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
Yafai Khalid Men 16452 Boxing Fly Weight (52kg) Men
YATES Richard Stewart Men 1.8279.0 Athletics 400m Hurdles Men
Athletics 4x400m Relay Men
YATES Simon Men 17258 Cycling Track 40 km Points Race Men
Cycling Track 20 km Scratch Race Men
ZORBA Halil Men 17168.90 Weightlifting 69kg Men
This Website is closed and for reference purposes only
Copyright © 2005 - 2010. All Rights Reserved. Best View with 1024x768 Resolution