Country Info
IND
India

Participant List
Name Gender Height (cm) Weight (kg) Event List
PENDSE Hrishikesh Dhananjay Men 18587 Rugby Sevens Men
TIRKEY Rupa Rani Women 16272 Lawn Bowls Triples Women
TIRKEY Mahip Men 16558 Lawn Bowls Pairs Men
Lawn Bowls Triples Men
RANI Arzoo Women 15251 Lawn Bowls Pairs Women
XALXO Krishna Men 16260 Lawn Bowls Triples Men
BAHADUR Sunil Men 162 Lawn Bowls Pairs Men
Lawn Bowls Triples Men
CHOUDHURY Tania Women 16248 Lawn Bowls Triples Women
Pinki Women 15753 Lawn Bowls Triples Women
INDIA Women Lawn Bowls Pairs Women
INDIA Men Lawn Bowls Pairs Men
ROY Pritom Priyatosh Men 17178 Rugby Sevens Men
RAJA Mohammad Men 17063 Lawn Bowls Singles Men
SETHNA Rohaan Kersi Men 18183 Rugby Sevens Men
PAL Manu Kumari Women 16250 Lawn Bowls Pairs Women
KUMAR Dinesh Men 17062 Lawn Bowls Pairs Men
Lawn Bowls Triples Men
UNWALA Kayrus Maneck Men 17171 Rugby Sevens Men
INDIA Women Lawn Bowls Triples Women
DAGAR Deepak Men 16767 Rugby Sevens Men
MAHTO Prince Kumar Men 16555 Lawn Bowls Pairs Men
Lawn Bowls Triples Men
MADANDA Thimmaiah Poovaiah Men 17775 Rugby Sevens Men
DAGAR Gautam Men 16868 Rugby Sevens Men
HUSSAIN Nasser Aga Men 17583 Rugby Sevens Men
LAMA Sujai Men 17377 Rugby Sevens Men
INDIA Men Rugby Sevens Men
SINGH Surinder Men 18892 Rugby Sevens Men
INDIA Men Lawn Bowls Triples Men
LOCHAB Amit Men 18096 Rugby Sevens Men
KHAN Farzana Women 16052 Lawn Bowls Singles Women
KRISHNAMURTHY Puneeth Men 18391 Rugby Sevens Men
Anita Women 16163 Wrestling Freestyle 67 kg Women
Dharambir Men Athletics 200m Men
Geeta Women 15555 Wrestling Freestyle 55 kg Women
Harikrishnan Men Athletics Long Jump Men
Manjit Men Athletics 800m Men
- Sanjay Men 17574 Wrestling Greco-Roman 74 kg Men
ACHANTA Sharath Kamal Men 18675 Table Tennis Team Men
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Men
Table Tennis Singles Men
ACHANTA/KUMARESAN Mixed Table Tennis Doubles Mixed
ACHANTA/SAHA Men Table Tennis Doubles Men
AKKUNJI Ashwini Chidananda Women Athletics 400m Hurdles Women
Athletics 4x400m Relay Women
ALANKAMONY Anaka Women 17157 Squash Women's Doubles
Squash Women's Singles
ALANKAMONY/MISRA Women Squash Women's Doubles
ALVA Pooja Raghava Women 16762 Aquatics Swimming 200m Individual Medley Women
Aquatics Swimming 50m Butterfly Women
Aquatics Swimming 100m Butterfly Women
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 200m Butterfly Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
ANAND Ritesh Men Athletics 4x100m Relay Men
ANJUM Saba Women 15854 Hockey Women
ANTHONY ARPUTHARAJ Amalraj Men 16357 Table Tennis Team Men
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Men
Table Tennis Singles Men
ANTHONY ARPUTHARAJ/PATKAR Mixed Table Tennis Doubles Mixed
ANTIL Seema Women Athletics Discus Women
ARATTUKULAM Sanave Thomas Men 17469 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Doubles Men
ARATTUKULAM/BALAN Mixed Badminton Doubles Mixed
ARATTUKULAM/KALLYAD THAZHATHEVEETIL Men Badminton Doubles Men
ATOM Sandhya Rani Devi Women 14547.73 Weightlifting 48kg Women
BABAR Lalita Women Athletics 10000m Women
Athletics 5000m Women
BABU BHAI Panucha Men Athletics 20 km Walk Men
BAJAJ Neha Women 19072 Netball Women
BALA Manju Women Athletics Hammer Women
BALAN Aparna Women 16251 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Doubles Women
BALAN/MUTATKAR Women Badminton Doubles Women
BANERJEE Dola Women 16368 Archery Recurve Ind. Women
Archery Recurve Team Women
BANERJEE Rahul Men 17883 Archery Recurve Individual Men
Archery Recurve Team Men
BARLA Mukta Prava Women 16756 Hockey Women
BASHA Farman Men 14945.11 Weightlifting Para Sport - Powerlifting Bench Press Open Men
BHAGWAN Jai Men 16760.0 Boxing Light Weight (60kg) Men
Bhupathi Mahesh Ma Men 18588 Tennis Doubles Men
BINDRA Abhinav Men 16464 Shooting Pairs 10 m Air Rifle Men
Shooting Singles 10 m Air Rifle Men
BISHNOI Rajender Men 17862 Cycling Track 40 km Points Race Men
Cycling Track 20 km Scratch Race Men
BISWAL Anuradha Women Athletics 100m Hurdles Women
Bopanna Rohan Men 19082 Tennis Doubles Mixed
Tennis Singles Men
Tennis Doubles Men
BOPANNA/SANJEEV Mixed Tennis Doubles Mixed
BOSE Resmi Women Athletics Long Jump Women
BURADAGUNTA Chetan Anand Men 17980 Badminton Mixed Team
Badminton Singles Men
C.G.S.M. BHUPATHI / L.A. PAES Men Tennis Doubles Men
Chakravarthi Rushmi Women 17566 Tennis Doubles Women
Tennis Singles Women
CHANDRASHEKHAR Rajesh Men 17663 Cycling Track Keirin Men
Cycling Track Sprint Men
Cycling Track 20 km Scratch Race Men
Cycling Track Team Sprint Men
CHANU Bheigyabati Women 15747 Archery Compound Ind. Women
Archery Compound Team Women
CHANU NGANGBAM Soniya Women 14547.71 Weightlifting 48kg Women
CHATHOLI Hamza Men Athletics 1500m Men
CHATTERJEE Ritul Men 17058 Archery Compound Individual Men
Archery Compound Team Men
CHAUDHARY Chandrashekar Kumar Men 16962 Shooting Pairs 25 m Standard Pistol Men
Shooting Singles 25 m Standard Pistol Men
CHAUDHARY Megha Women Netball Women
CHAUDHARY Sachin Men 16882.45 Weightlifting Para Sport - Powerlifting Bench Press Open Men
CHEN Merwyn Roark Men Aquatics Swimming 400m Individual Medley Men
CHETRI Bharat Kumar Men 17475 Hockey Men
CHINAPPA Joshna Women 17360 Squash Mixed Doubles
Squash Women's Singles
CHINAPPA/GHOSAL Mixed Squash Mixed Doubles
CHINAPPA/PALLIKAL Women
CHINAPPA/SANDHU Mixed
CHINGSHUBAM Puskar Meitei Men 16255 Aquatics Diving 1m Springboard Men
Aquatics Diving 3m Springboard Men
Aquatics Diving 10m Platform Men
CHINTAGUNTI Santhi Women Athletics 4x100m Relay Women
CHIRAKA Bharat Men 16561 Hockey Men
CHITRADURGA PADMA RAJU Sudhir Kumar Men 16576.93 Weightlifting 77kg Men
CHITTARANJAN Shubha Women Aquatics Swimming 50m Butterfly Women
Aquatics Swimming 100m Butterfly Women
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
CHITTARASU Nikhil Men Athletics High Jump Men
CHITTIBOMMA Jignas Men 16855 Archery Compound Individual Men
Archery Compound Team Men
CHOTTEKALAPANDA Kavya Muthanna Cm Women Athletics High Jump Women
CHOUDHARY Pana Women 16588 Cycling Road 112 km Road Race Women
Cycling Road 29 km Individual Time Trial Women
DAHIYA Praveen Men Shooting Singles 10 m Air Rifle Men
Shooting Pairs Full Bore Open
Shooting Singles Full Bore Open
DAHIYA Priya Women 16868 Netball Women
DALAL Dharmender Men 187120 Wrestling Greco-Roman 120 kg Men
DAS Mouma Women 14648 Table Tennis Team Women
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Women
Table Tennis Singles Women
DAS Priti Women 15346 Gymnastics Artistic Beam Women
Gymnastics Artistic Floor Exercise Women
Gymnastics Artistic Individual All-Around Women
Gymnastics Artistic Uneven Bars Women
Gymnastics Artistic Vault Women
Gymnastics Artistic Team Women
DAVE Avani Kardam Women 15660 Synchronised Swimming Solo Women
DESAI Kanch Women Aquatics Swimming 400m Individual Medley Women
DEVI Ch. Rameshwori Women 17366 Cycling Track 500 m Time Trial Women
Cycling Track Sprint Women
Cycling Track 3000 m Individual Pursuit Women
DEVI H. Renubala Women 15454 Cycling Road 112 km Road Race Women
DEVI K. Suchitra Women 16454 Cycling Track 25 km Points Race Women
Cycling Track 10 km Scratch Women
Cycling Road 112 km Road Race Women
DEVI Laishram Monika Women 17070.61 Weightlifting 75kg Women
DEVI Nirmala Women 15748 Wrestling Freestyle 48 kg Women
DEVI Suman Women Athletics Javelin Women
DEVI Y. Sunita Women Cycling Track 3000 m Individual Pursuit Women
Devvarman Somdev Men 18073 Tennis Singles Men
Tennis Doubles Men
DEVVARMAN/BOPANNA Men Tennis Doubles Men
DEY Sukhen Men 16055.57 Weightlifting 56kg Men
DHUMATKAR Aditi Women Aquatics Swimming 200m Butterfly Women
DIMRI Pankaj Men Athletics 800m Men
DIVASE Mandar Anandrao Men 17770 Aquatics Swimming 400m Freestyle Men
Aquatics Swimming 200m Freestyle Men
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 1500m Freestyle Men
DSOUZA Aaron Agnel Men 18070 Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 200m Freestyle Men
Aquatics Swimming 100m Freestyle Men
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 100m Butterfly Men
Aquatics Swimming 50m Freestyle Men
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
DUTT Yogeshwar Men 16760 Wrestling Freestyle 60 kg Men
ETIMARPU Rajani Women 17262 Hockey Women
GAGAN Ullalmath Adaveeshaiah Pu Men 17965 Aquatics Swimming 400m Freestyle Men
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 400m Individual Medley Men
Aquatics Swimming 1500m Freestyle Men
GAJANAN Upadhyay Men Athletics Pole Vault Men
GANAPATHIPLACKAL ABRAHAM Joseph Men Athletics 400m Hurdles Men
GAUSWAMI Lajjakumari Women 16566 Shooting Pairs 50 m Rifle 3 Positions Women
Shooting Singles 50 m Rifle 3 Positions Women
GAYAKWAD Sharath Mahadevarao Men 18163 Aquatics Swimming Para Sport 100m Freestyle S8 Men
GHALEY Sushil Men Shooting Singles 10 m Air Rifle Men
Shooting Pairs Full Bore Open
Shooting Singles Full Bore Open
GHATAK Poulomi Women 15856 Table Tennis Team Women
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Women
Table Tennis Singles Women
GHATAK/DAS Women Table Tennis Doubles Women
GHORPADE Arti Bajarang Women 16562 Aquatics Swimming 200m Freestyle Women
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 200m Backstroke Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
GHOSAL Saurav Men 16665 Squash Mixed Doubles
Squash Men's Singles
GOBBARGUMPI Nagaraj Men Athletics 100m Men
GONGALA Dipika Murty Women 15959 Hockey Women
GOPIKRISHNAN Vijayasarathy Men Athletics 1500m Men T54
GOVINDARAJ Gayathry Women Athletics Triple Jump Women
Athletics 100m Hurdles Women
GOWDA Vikas Shive Men Athletics Discus Men
GUDDANDA Pramila Women Athletics Heptathlon
GUTTA Jwala Women 17983 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Doubles Women
GUTTA/MACHIMANDA Women Badminton Doubles Women
HALAPPA Arjun Men 164 Hockey Men
HANDA Jasjeet Kaur Women 16460 Hockey Women
HANSDAH Jhano Women 15660 Archery Compound Ind. Women
Archery Compound Team Women
HAVALDAR Rohit Rajendra Men 18070 Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 50m Backstroke Men
Aquatics Swimming 200m Freestyle Men
Aquatics Swimming 200m Backstroke Men
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 100m Backstroke Men
HESARAGHAT Leela Women 17963 Netball Women
HIRIYUR MANJUNATH Jyothi Women Athletics 100m Women
Athletics 200m Women
HYLEM Prince Men 17674 Cycling Track Individual Pursuit Men
Cycling Track 1000 m Time Trial Men
Cycling Track Keirin Men
Cycling Track Sprint Men
Cycling Track Team Pursuit Men
Cycling Track 20 km Scratch Race Men
Cycling Track Team Sprint Men
India Men 17372 Hockey Men
India Mixed Shooting Pairs Full Bore Open
India Women
India Women Athletics 4x400m Relay Women
India Men Athletics 4x400m Relay Men
Athletics 4x100m Relay Men
India Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
India Women Shooting Pairs 10 m Air Rifle Women
India Men Archery Recurve Team Men
India Women Gymnastics Rhythmic Team Women
India Men Shooting Pairs 50 m Pistol Men
India Men Shooting Pairs 25 m Rapid Fire Pistol
India Women 17770.1 Netball Women
India Women Shooting Pairs 50 m Rifle 3 Positions Women
India Men Shooting Pairs Trap Men
India Women Table Tennis Team Women
India Men Shooting Pairs Double Trap Men
India Women Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
India Men Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Men
India Men Cycling Track Team Sprint Men
India Women Shooting Pairs 10 m Air Pistol Women
India Women Cycling Track Team Sprint Women
India Women Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Women
India Men Shooting Pairs 10 m Air Rifle Men
India Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
India Women Archery Compound Team Women
India Men Archery Compound Team Men
India Men Shooting Pairs 50 m Rifle 3 Positions Men
India Women Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Women
India Women 16255 Hockey Women
India Men Shooting Pairs 10 m Air Pistol Men
India Men Shooting Pairs Skeet Men
India Men Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Men
India Women Shooting Pairs Trap Women
India Women Archery Recurve Team Women
India Mixed Badminton Mixed Team
India Women Shooting Pairs 25 m Pistol Women
India Men Shooting Pairs 25 m Standard Pistol Men
India Men Table Tennis Team Men
India Men Shooting Pairs 25 m Centrefire Pistol Men
India Men Cycling Track Team Pursuit Men
India Men Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
INDIA Women Cycling Track Team Sprint Women
INDIA Women Synchronised Swimming Duet Women
Synchronised Swimming Solo Women
INDIA Men Cycling Track Team Sprint Men
INDIA Men Cycling Track Team Pursuit Men
INDIA Men Gymnastics Artistic Team Men
INDIA Women Gymnastics Artistic Team Women
JAISWAL Rohit Men 16659 Gymnastics Artistic Floor Exercise Men
Gymnastics Artistic Horizontal Bar Men
Gymnastics Artistic Individual All-Around Men
Gymnastics Artistic Parallel Bars Men
Gymnastics Artistic Pommel Horse Men
Gymnastics Artistic Rings Men
Gymnastics Artistic Team Men
Gymnastics Artistic Vault Men
JANGRA Sandeep Men 17870 Squash Men's Doubles
Squash Men's Singles
JANGRA/SANDHU Men Squash Men's Doubles
JAYAKUMAR Premananad Men Athletics 4x400m Relay Men
JAYAPRAKASH Agnishwar Men 17868 Aquatics Swimming 100m Breaststroke Men
Aquatics Swimming 50m Breaststroke Men
Aquatics Swimming 200m Individual Medley Men
JAYAPRAKASH Arjun Men 18475 Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 50m Butterfly Men
Aquatics Swimming 50m Freestyle Men
JOGLEKAR Roma Dilip Women 15145 Gymnastics Artistic Beam Women
Gymnastics Artistic Floor Exercise Women
Gymnastics Artistic Individual All-Around Women
Gymnastics Artistic Uneven Bars Women
Gymnastics Artistic Vault Women
Gymnastics Artistic Team Women
JOSE Rebecca Women Athletics 4x100m Relay Women
JOSE Sini Women Athletics 4x400m Relay Women
JOSHI Kshipra Shirish Women Gymnastics Rhythmic Individual All Around Women
Gymnastics Rhythmic Ball Women
Gymnastics Rhythmic Hoop Women
Gymnastics Rhythmic Ribbon Women
Gymnastics Rhythmic Rope Women
Gymnastics Rhythmic Team Women
JUNG Samaresh Men 170108 Shooting Pairs 25 m Standard Pistol Men
Shooting Singles 25 m Standard Pistol Men
KAKKUZIYIL JOLLY Sandhya Women Athletics 20 km Walk Women
KALLYAD THAZHATHEVEETIL Rupesh Kumar Men 17670 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Doubles Men
KALLYAD THAZHATHEVEETIL/MACHIMANDA Mixed Badminton Doubles Mixed
KANSAL Neha Women 17971 Netball Women
KARHANA Om Prakash Singh Men Athletics Shot Put Men
KARMAKAR Dipa Women 15147 Gymnastics Artistic Beam Women
Gymnastics Artistic Floor Exercise Women
Gymnastics Artistic Individual All-Around Women
Gymnastics Artistic Uneven Bars Women
Gymnastics Artistic Vault Women
Gymnastics Artistic Team Women
KARMAKAR Prasanta Men 17670 Aquatics Swimming Para Sport 50m Freestyle S9 Men
KATULU Ravi Kumar Men 17068.84 Weightlifting 69kg Men
KAUR Gagandeep Women 15150 Archery Compound Ind. Women
Archery Compound Team Women
KAUR Hardeep Women Athletics Hammer Women
KAUR Harminder Women 17572 Netball Women
KAUR Harwant Women Athletics Discus Women
KAUR Joydeep Women 16763 Hockey Women
KAUR Kirandeep Women 16756 Hockey Women
KAUR Kiranjeet Women 18289 Netball Women
KAUR Mandeep Women Athletics 400m Women
Athletics 4x400m Relay Women
KAUR Manjeet Women Athletics 400m Women
Athletics 4x400m Relay Women
KAUR Mankiran Women Aquatics Swimming 50m Breaststroke Women
KAUR Manpreet Women Athletics Shot Put Women
KAUR Navpreet Women Athletics Heptathlon
KAUR Patwant Women Athletics Shot Put Women
KAUR Rajdeep Mohan Singh Women 14654.63 Weightlifting Para Sport - Powerlifting Bench Press Open Women
KAUR Ramandeep Women Netball Women
KAUR Rupinder Women 17260 Netball Women
KAUR Surinder Women 15552 Hockey Women
KHADE Virdhawal Vikram Men 17875 Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 50m Butterfly Men
Aquatics Swimming 100m Freestyle Men
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 100m Butterfly Men
Aquatics Swimming 50m Freestyle Men
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
KHAN Imran Hasan Men 17265 Shooting Pairs 50 m Rifle 3 Positions Men
Shooting Singles 50 m Rifle 3 Positions Men
KHAN Mairaj Ahmad Men 18084 Shooting Pairs Skeet Men
Shooting Singles Skeet Men
KHANDKAR Tushar Men 171 Hockey Men
KHATUN Arjina Women Athletics 4x100m Relay Women
KHATUN Jhuma Women Athletics 1500m Women
Athletics 5000m Women
KIRULKAR Hemant Maruti Men Athletics 4x100m Relay Men
KOLAPKAR Kavita Chandras. Women 15750 Synchronised Swimming Duet Women
KOLAPKAR/VASANT Women Synchronised Swimming Duet Women
KORADA Mrudula Women Athletics 4x400m Relay Women
KOTHARI Anshul Men 18476 Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 100m Freestyle Men
Aquatics Swimming 50m Freestyle Men
KULATHUMMURIYIL SOMAN Chitra Women Athletics 4x400m Relay Women
KUMAR Akhil Men 16756.0 Boxing Bantam Weight (56kg) Men
KUMAR Amit Men Athletics Shot Put Men F32/34/52
KUMAR Anil Men 16555 Wrestling Freestyle 55 kg Men
KUMAR Anil Men Athletics Discus Men
KUMAR Anil Men 17696 Wrestling Greco-Roman 96 kg Men
KUMAR Anuj Men 17884 Wrestling Freestyle 84 kg Men
KUMAR Ashish Men 16049 Gymnastics Artistic Floor Exercise Men
Gymnastics Artistic Horizontal Bar Men
Gymnastics Artistic Individual All-Around Men
Gymnastics Artistic Parallel Bars Men
Gymnastics Artistic Pommel Horse Men
Gymnastics Artistic Rings Men
Gymnastics Artistic Team Men
Gymnastics Artistic Vault Men
KUMAR Atul Men 17272 Cycling Track 40 km Points Race Men
Cycling Road 168 km Road Race Men
Cycling Road 40 km Individual Time Trial Men
KUMAR Dinesh Men 17081.0 Boxing Light Heavy Weight (81kg) Men
KUMAR Joginder Men Wrestling Freestyle 120 kg Men
KUMAR Manoj Men 17264.0 Boxing Light Welter Weight (64kg) Men
KUMAR Manoj Men 17884 Wrestling Greco-Roman 84 kg Men
KUMAR Naveen Men 10645 Aquatics Swimming Para Sport 100m Freestyle S8 Men
KUMAR Rajender Men 16555 Wrestling Greco-Roman 55 kg Men
KUMAR Rakesh Men 18172 Cycling Track 1000 m Time Trial Men
KUMAR Sandeep Men 17670 Cycling Road 168 km Road Race Men
KUMAR Sandip Men Athletics 5000m Men
KUMAR Sunil Men Athletics 5000m Men
Athletics 10000m Men
KUMAR Sunil Men 16666 Wrestling Greco-Roman 66 kg Men
KUMAR Suresh Men Athletics 10000m Men
KUMAR Sushil Men 16666 Wrestling Freestyle 66 kg Men
KUMAR Vijay Men 17062 Shooting Pairs 25 m Rapid Fire Pistol
Shooting Singles 25 m Rapid Fire Pistol Men
Shooting Pairs 25 m Centrefire Pistol Men
Shooting Singles 25 m Centrefire Pistol Men
KUMARESAN Shamini Women 16853 Table Tennis Team Women
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Women
Table Tennis Singles Women
KUMARI Babita Women 15551 Wrestling Fresstyle 51 kg Women
KUMARI Deepika Women 16156 Archery Recurve Ind. Women
Archery Recurve Team Women
KUMARI Meena Women 16261 Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Women
Shooting Singles 50 m Rifle Prone Women
KUNDU Suman Women 16063 Wrestling Freestyle 63 kg Women
LAISHRAM Bombayala Devi Women 16259 Archery Recurve Ind. Women
Archery Recurve Team Women
LAKRA Asunta Women 16555 Hockey Women
LAKSHMI RAO Preethi Women Athletics Marathon Women
LEIMAPOKPAM Deepamala Devi Women Athletics 20 km Walk Women
LIMAYE Shireen Women 17762 Netball Women
LUKA Tintu Women Athletics 800m Women
LYNGKHOI Bining Men Athletics Marathon Men
MAAN Anil Men Wrestling Freestyle 96 kg Men
MACHETTIRA RAJU Poovamma Women Athletics 4x400m Relay Women
MACHIMANDA Ashwini Ponnappa Women 16658 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Doubles Women
MAHADEVAIAH Manjualam Women 1.5053.0 Athletics Shot Put Women F32-34/52/53
MAHADIK Dhananjay Men 17474 Hockey Men
MAHESWARY Renjith Men Athletics Triple Jump Men
MALI Chandrakant Dadu Men 17884.87 Weightlifting 85kg Men
MALIAKKAL Prajusha Women Athletics Triple Jump Women
Athletics Long Jump Women
Malik Vinod Men 18772 Cycling Track Team Pursuit Men
MALIK Deepa Women 1.7565.0 Athletics Shot Put Women F32-34/52/53
MALIK Vinod Men Cycling Track Individual Pursuit Men
MAMTA Prabhu Women 15250 Table Tennis Team Women
Table Tennis Singles Women
MANIPAL Raghavi Women Aquatics Swimming 200m Breaststroke Women
MARY THOMAS Tiana Women Athletics 4x400m Relay Women
MATHALIKUNNEL Mayookha Johny Women Athletics Triple Jump Women
Athletics Long Jump Women
MATHEW Bibin Men Athletics 4x400m Relay Men
MAYENGBAM Suranjoy Men 17052.0 Boxing Fly Weight (52kg) Men
MEENAKSHI Women 15049 Gymnastics Artistic Beam Women
Gymnastics Artistic Floor Exercise Women
Gymnastics Artistic Individual All-Around Women
Gymnastics Artistic Uneven Bars Women
Gymnastics Artistic Vault Women
Gymnastics Artistic Team Women
MELKOTE BADRINATH Balakrishnan Men 18776 Aquatics Swimming 50m Backstroke Men
Aquatics Swimming 100m Backstroke Men
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
Mirza Sania Women 17357 Tennis Doubles Women
Tennis Doubles Mixed
Tennis Singles Women
MISRA Surbhi Women 17064 Squash Women's Doubles
Squash Women's Singles
MM Anchu Women Athletics 100m Hurdles Women
MOHAN Mahitha Women 16457 Cycling Track 500 m Time Trial Women
Cycling Track 25 km Points Race Women
Cycling Track Sprint Women
Cycling Track 10 km Scratch Women
Cycling Track 3000 m Individual Pursuit Women
Cycling Road 112 km Road Race Women
MOHAN Manesh Kumar Men Aquatics Diving 3m Springboard Men
MOHITE Karishma Manohar Women Aquatics Diving 1m Springboard Women
Aquatics Diving 3m Springboard Women
MOLLA Rahamatulla Men Athletics 4x100m Relay Men
MONDAL Partha Men 16756 Gymnastics Artistic Floor Exercise Men
Gymnastics Artistic Horizontal Bar Men
Gymnastics Artistic Individual All-Around Men
Gymnastics Artistic Parallel Bars Men
Gymnastics Artistic Pommel Horse Men
Gymnastics Artistic Rings Men
Gymnastics Artistic Team Men
Gymnastics Artistic Vault Men
MUJTABA Danish Men 16765 Hockey Men
MURALIDHARAN Arjun Men Aquatics Swimming 50m Butterfly Men
Aquatics Swimming 100m Butterfly Men
MURMU Jauna Women Athletics 400m Hurdles Women
Athletics 4x400m Relay Women
MURUGIAH Manikanda Raj Men Athletics 4x100m Relay Men
MUTATKAR Aditi Ajay Women 15250 Badminton Mixed Team
Badminton Singles Women
Badminton Doubles Women
N. SANJEEV / P. VENKATESHA Women Tennis Doubles Women
N. SANJEEV / R.M. BOPANNA Mixed Tennis Doubles Mixed
NAIK Kashinath Men Athletics Javelin Men
NANDA Srabani Women Athletics 4x100m Relay Women
NANDRAJOG Gaurav Men 17975 Squash Men's Doubles
NANDRAJOG/SUCHDE Men Squash Men's Doubles
NARANG Gagan Men 17385 Shooting Pairs 10 m Air Rifle Men
Shooting Singles 10 m Air Rifle Men
Shooting Pairs 50 m Rifle 3 Positions Men
Shooting Singles 50 m Rifle 3 Positions Men
Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Men
Shooting Singles 50 m Rifle Prone Men
NASEEMA MANZILE Shameer Mon Men Athletics 4x100m Relay Men
NATARAJAN Vadivelu Men Athletics Pole Vault Men
NEHWAL Saina Women 16864 Badminton Mixed Team
Badminton Singles Women
NORIA Asher Men 16155 Shooting Pairs Double Trap Men
Shooting Singles Double Trap Men
ORCHATTERI PUTHIYA VEETIL Jaisha Women Athletics 1500m Women
Athletics 3000m Steeplechase Women
OTARI Omkar Shekhar Men 16861.76 Weightlifting 62kg Men
P.K Priya Women Athletics 4x100m Relay Women
P.O. Sayona Women 16060 Cycling Track 3000 m Individual Pursuit Women
Paes Leander Men 17878 Tennis Doubles Mixed
Tennis Doubles Men
PAES/BHUPATHI Men Tennis Doubles Men
PAES/MIRZA Mixed Tennis Doubles Mixed
PAL Ravi Men 16562 Hockey Men
PALLIKAL Dipika Women 17262 Squash Women's Singles
PANDI Muthuswamy Men Athletics 110m Hurdles Men
PANIGRAHI Ananya Women Aquatics Swimming 200m Backstroke Women
PANSARE Jyotsna Women Aquatics Swimming 100m Backstroke Women
Aquatics Swimming 100m Freestyle Women
Aquatics Swimming 50m Backstroke Women
PANWAR Deepti Women Aquatics Diving 10m Platform Women
PANWAR Priyanka Women Athletics 4x400m Relay Women
PARUPALLI Kashyap Men 17366 Badminton Mixed Team
Badminton Singles Men
PATEL Anjani Women 15848 Aquatics Swimming Para Sport 50 m Freestyle S9 Women
Aquatics Swimming Para Sport 100m Freestyle S9 Women
PATEL Bhavina Hasmukh Bhai Women 15545 Table Tennis Wheelchair Open Para Sport TT1-5 Women
PATEL Priyanka Singh Women Athletics 3000m Steeplechase Women
PATEL Sonalben Manubhai Women 15040 Table Tennis Wheelchair Open Para Sport TT1-5 Women
PATHAK Vineeta Women 16154 Aquatics Swimming Para Sport 50 m Freestyle S9 Women
Aquatics Swimming Para Sport 100m Freestyle S9 Women
PATHI Francis Sagayaraj Men Athletics 800m Men
PATKAR Madhurika Suhas Women 15657 Table Tennis Team Women
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Women
Table Tennis Singles Women
PATKAR/KUMARESAN Women Table Tennis Doubles Women
PATRA Rakesh Kumar Men 16053 Gymnastics Artistic Floor Exercise Men
Gymnastics Artistic Horizontal Bar Men
Gymnastics Artistic Individual All-Around Men
Gymnastics Artistic Parallel Bars Men
Gymnastics Artistic Pommel Horse Men
Gymnastics Artistic Rings Men
Gymnastics Artistic Team Men
Gymnastics Artistic Vault Men
PAUL Jithin Men Athletics 4x400m Relay Men
PAULOSE Sinimole Women Athletics 800m Women
PEOPLES Allan Daniel Men 17068 Shooting Pairs Skeet Men
Shooting Singles Skeet Men
PILLAY Vikram Vishnu Men 16868 Hockey Men
PONCHA Rehan Jahangir Men 17870 Aquatics Swimming 200m Butterfly Men
Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 200m Backstroke Men
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 100m Backstroke Men
Aquatics Swimming 400m Individual Medley Men
Aquatics Swimming 200m Individual Medley Men
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
POONIA Krishna Women Athletics Discus Women
PRABHU Talasha Satish Women 17060 Aquatics Swimming 200m Freestyle Women
Aquatics Swimming 50m Butterfly Women
Aquatics Swimming 100m Freestyle Women
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 50m Freestyle Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
PRADHAN Subhadra Women 15553 Hockey Women
PRIYADARSHINI Priyanka Women Aquatics Swimming 50m Breaststroke Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
PULIMOOTTIL JOSEPH Vinod Men Athletics Decathlon
PUTHANPURAKKAL Kunhu Muhammed Men Athletics 4x400m Relay Men
QURESHI Md Abdul Najeeb Men Athletics 100m Men
Athletics 200m Men
R. CHAKRAVARTHI / S. MIRZA Women Tennis Doubles Women
R.M. BOPANNA / S.K. DEVVARMAN Men Tennis Doubles Men
RAHELU Rajinder Singh Men 15166.47 Weightlifting Para Sport - Powerlifting Bench Press Open Men
RAI Tarundeep Men 17276 Archery Recurve Individual Men
Archery Recurve Team Men
RAMADAS Ramachandran Men Athletics 3000m Steeplechase Men
RAMPAL Rani Women 16453 Hockey Women
RANA Puneet Men 18175 Aquatics Swimming 100m Breaststroke Men
Aquatics Swimming 50m Breaststroke Men
Aquatics Swimming 200m Breaststroke Men
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
RANE Krishnakumar Satish Men Athletics 100m Men
RANI Geeta Women 162113.79 Weightlifting 75+kg Women
RANI Poonam Women 15952 Hockey Women
RANI Ritu Women 15753 Hockey Women
RATHOD Ushabahen Ramjibhai Women 14952 Table Tennis Wheelchair Open Para Sport TT1-5 Women
RATHORE Manisha Women 16963 Netball Women
RAUT Chetan Giridhar Men 16957 Aquatics Swimming Para Sport 100m Freestyle S10 Men
RAUT Kavita Women Athletics 10000m Women
RAVICHANDRAN Abishek Men Table Tennis Team Men
Table Tennis Singles Men
REDDY Anwesha Women 17065 Squash Women's Singles
REDDY Markanda Men 1.8563.0 Athletics 100m Men T46
RINKE Roshani Women 14639.33 Weightlifting Para Sport - Powerlifting Bench Press Open Women
ROY Hari Sankar Men Athletics High Jump Men
ROY Soumyadeep Men 17170 Table Tennis Team Men
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Men
Table Tennis Singles Men
ROY/ANTHONY ARPUTHARAJ Men Table Tennis Doubles Men
ROY/GHATAK Mixed Table Tennis Doubles Mixed
S. MIRZA / L.A. PAES Mixed Tennis Doubles Mixed
SAHA Rimo Men 16253 Aquatics Swimming Para Sport 100m Freestyle S10 Men
SAHA Subhajit Men 16864 Table Tennis Team Men
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Men
Table Tennis Singles Men
SAHA/DAS Mixed Table Tennis Doubles Mixed
SAHANA Sahanakumari Women Athletics High Jump Women
SAMANTA Debjani Women 14845 Gymnastics Artistic Beam Women
Gymnastics Artistic Floor Exercise Women
Gymnastics Artistic Individual All-Around Women
Gymnastics Artistic Uneven Bars Women
Gymnastics Artistic Vault Women
Gymnastics Artistic Team Women
SAMOTA Paramjeet Men 17591.0 Boxing Super Heavy Weight (+91 kg) Men
SANDEEP KARAN Sandeep Karan Men Athletics 1500m Men
SANDHU Harinder Pal Men 17968 Squash Men's Doubles
Squash Men's Singles
SANDHU Manavjit Singh Men 17478 Shooting Pairs Trap Men
Shooting Singles Trap Men
Sanjeev Nirupama Women 16876 Tennis Doubles Women
Tennis Doubles Mixed
Sarabjit - Men 182143.47 Weightlifting 105+kg Men
SARAN Dayala Ram Men 17670 Cycling Track Individual Pursuit Men
SARANG Rustam Men 16561.70 Weightlifting 62kg Men
SARNOBAT Rahi Women 15268 Shooting Pairs 25 m Pistol Women
Shooting Singles 25 m Pistol Women
SATHYA Suresh Men Athletics 4x100m Relay Men
SATTI Geetha Women Athletics 100m Women
Athletics 200m Women
SAWANT Tejaswini Women 16175 Shooting Pairs 50 m Rifle 3 Positions Women
Shooting Singles 50 m Rifle 3 Positions Women
Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Women
Shooting Singles 50 m Rifle Prone Women
SAYYED Anisa Women 15888 Shooting Pairs 25 m Pistol Women
Shooting Singles 25 m Pistol Women
SEJWAL Sandeep Men 18174 Aquatics Swimming 100m Breaststroke Men
Aquatics Swimming 50m Breaststroke Men
Aquatics Swimming 200m Breaststroke Men
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
SENJAM Rabikumar Singh Men Aquatics Diving 1m Springboard Men
SHAKE Mortaja Men Athletics 4x400m Relay Men
SHARMA Ankit Men Athletics Long Jump Men
SHARMA Deepak Men 17473 Shooting Pairs 50 m Pistol Men
Shooting Singles 50 m Pistol Men
SHETE Akshata Sanjay Women Gymnastics Rhythmic Individual All Around Women
Gymnastics Rhythmic Ball Women
Gymnastics Rhythmic Hoop Women
Gymnastics Rhythmic Ribbon Women
Gymnastics Rhythmic Rope Women
Gymnastics Rhythmic Team Women
SHETYE Poorva Kiran Women 15961 Aquatics Swimming 50m Breaststroke Women
Aquatics Swimming 200m Breaststroke Women
Aquatics Swimming 100m Breaststroke Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
SHINDE Rajesh Gajanan Men 16169 Aquatics Swimming Para Sport 50m Freestyle S9 Men
SHIRUR Suma Siddharth Women 16461 Shooting Pairs 10 m Air Rifle Women
Shooting Singles 10 m Air Rifle Women
SHRIRAM Hrutika Parvatayya Women 16056 Aquatics Diving 10m Platform Women
Aquatics Diving 1m Springboard Women
Aquatics Diving 3m Springboard Women
SIDHU Heena Women 16048 Shooting Pairs 10 m Air Pistol Women
Shooting Singles 10 m Air Pistol Women
SINGH Amandeep Men 17049.0 Boxing Light Fly Weight (46-49kg) Men
SINGH Amandeep Men Cycling Track 40 km Points Race Men
SINGH Amandeep Men 18074 Cycling Road 168 km Road Race Men
Cycling Road 40 km Individual Time Trial Men
SINGH Amarjeet Men Athletics Triple Jump Men
SINGH Amrit Men 17367 Cycling Track 1000 m Time Trial Men
Cycling Track Keirin Men
Cycling Track Sprint Men
Cycling Track Team Sprint Men
SINGH Annu Raj Women 16455 Shooting Pairs 10 m Air Pistol Women
Shooting Singles 10 m Air Pistol Women
SINGH Baljinder Men Athletics 20 km Walk Men
SINGH Bharat Inder Men Athletics Decathlon
SINGH Chandrodaya Narayan Men Athletics Hammer Men
SINGH Dharamvir Men 17673 Hockey Men
SINGH Dilbag Men 17069.0 Boxing Welter Weight (69 kg) Men
SINGH Elam Singh Men Athletics 3000m Steeplechase Men
SINGH Gurbaj Men 17868 Hockey Men
SINGH Gurpreet Men 16868 Shooting Pairs 10 m Air Pistol Men
Shooting Pairs 25 m Rapid Fire Pistol
Shooting Singles 10m Air Pistol Men
Shooting Singles 25 m Rapid Fire Pistol Men
SINGH Hariom Men 16254 Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Men
Shooting Singles 50 m Rifle Prone Men
SINGH Harminder Men Athletics 20 km Walk Men
SINGH Harpreet Men 16873 Shooting Pairs 25 m Centrefire Pistol Men
Shooting Singles 25 m Centrefire Pistol Men
SINGH Harpreet Men 17770 Cycling Road 168 km Road Race Men
SINGH Harpreet Men Athletics 400m Men
SINGH Jagseer Men 1.8665.0 Athletics 100m Men T46
SINGH Kamalpreet Men Athletics Hammer Men
SINGH Kuldev Men Athletics 400m Hurdles Men
SINGH Mahan Men Athletics Long Jump Men
SINGH Manpreet Men 17591.0 Boxing Heavy Weight (91kg) Men
SINGH Mansher Men 17276 Shooting Pairs Trap Men
Shooting Singles Trap Men
SINGH O. Bikram Men 16772 Cycling Track 1000 m Time Trial Men
Cycling Track Keirin Men
Cycling Track Sprint Men
Cycling Track Team Sprint Men
SINGH Omkar Men 17473 Shooting Pairs 50 m Pistol Men
Shooting Singles 50 m Pistol Men
Shooting Pairs 10 m Air Pistol Men
Shooting Singles 10m Air Pistol Men
SINGH Raj Pal Men 17977 Hockey Men
SINGH Rajender Men Athletics Javelin Men
SINGH Ravinder Men 16860 Wrestling Greco-Roman 60 kg Men
SINGH Samarjeet Men Athletics Javelin Men
SINGH Sandeep Men 18788 Hockey Men
SINGH Sandeep Men 1.8064.0 Athletics 100m Men T46
SINGH Saravanjit Men 18078 Hockey Men
SINGH Sardar Men 17881 Hockey Men
SINGH Sarpreet Men 18075 Cycling Road 168 km Road Race Men
SINGH Sarpreet Men Cycling Track 20 km Scratch Race Men
SINGH Satbir Men 18267 Cycling Track 40 km Points Race Men
SINGH Shivendra Men 17365 Hockey Men
SINGH Shreyasi Women 17670 Shooting Pairs Trap Women
Shooting Singles Trap Women
SINGH Srishti Women 17074.66 Weightlifting 75kg Women
SINGH Sudha Women Athletics 3000m Steeplechase Women
SINGH Swati Women 16552.90 Weightlifting 53kg Women
SINGH Vijender Men 17275.0 Boxing Middle Weight (75kg) Men
SINGHA ROY Susmita Women Athletics Heptathlon
SODHI Ronjan Men 17279 Shooting Pairs Double Trap Men
Shooting Singles Double Trap Men
SOMBIR - Men 17168 Cycling Track Individual Pursuit Men
Cycling Road 168 km Road Race Men
Cycling Road 40 km Individual Time Trial Men
SOMKUWAR Bharti Prabhakar Women 14437.22 Weightlifting Para Sport - Powerlifting Bench Press Open Women
SREEDHARAN Preeja Women Athletics 10000m Women
Athletics 5000m Women
SRITHER Chinna Raju Men 17072 Archery Compound Individual Men
Archery Compound Team Men
SRIVASTAVA Mayank Men 16659 Gymnastics Artistic Floor Exercise Men
Gymnastics Artistic Horizontal Bar Men
Gymnastics Artistic Individual All-Around Men
Gymnastics Artistic Parallel Bars Men
Gymnastics Artistic Pommel Horse Men
Gymnastics Artistic Rings Men
Gymnastics Artistic Team Men
Gymnastics Artistic Vault Men
SUCHDE Siddharth Men 18080 Squash Men's Doubles
Squash Men's Singles
SUNDARAM Saraswathi Women Athletics Javelin Women
SUNDERRAJ Nirupama Women Athletics 4x100m Relay Women
SURVE Pooja Shriniwas Women Gymnastics Rhythmic Individual All Around Women
Gymnastics Rhythmic Ball Women
Gymnastics Rhythmic Hoop Women
Gymnastics Rhythmic Ribbon Women
Gymnastics Rhythmic Rope Women
Gymnastics Rhythmic Team Women
SUSHMA DEVI Sushma Devi Women Athletics 1500m Women
TAK Kiran Women 15851 Aquatics Swimming Para Sport 50 m Freestyle S9 Women
Aquatics Swimming Para Sport 100m Freestyle S9 Women
Aquatics Swimming Para Sport 100m Butterfly S9 Women
TALUKDAR Jayanta Men 17772 Archery Recurve Individual Men
Archery Recurve Team Men
TEHLAN Prachi Women 18081 Netball Women
THAKUR Deepika Women 15958 Hockey Women
THIMMARAYAPPA Hari Prasad Men 17264 Aquatics Diving 1m Springboard Men
Aquatics Diving 3m Springboard Men
Aquatics Diving 10m Platform Men
THINGALAYA Siddhanth Men Athletics 110m Hurdles Men
THIRUGNANASAMBANDAM Sneha Women Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 50m Freestyle Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
THOKCHOM Chanchan Devi Women 15546 Hockey Women
THOKCHOM Helen Devi Women 16354 Cycling Road 112 km Road Race Women
Cycling Road 29 km Individual Time Trial Women
TIPRE Surabhi Women 16261 Aquatics Swimming 200m Freestyle Women
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 800m Freestyle Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 400m Freestyle Women
TIRKEY Prabodh Men 17371 Hockey Men
TIWARI Himanshu Men Aquatics Diving 10m Platform Men
TOKAS Praveen Men Aquatics Swimming 50m Backstroke Men
Aquatics Swimming 200m Backstroke Men
TOKAS Tarun Kumar Men Aquatics Swimming 200m Butterfly Men
TOMAR Alka Women 15859 Wrestling Freestyle 59 kg Women
TOMAR Anshu Women Wrestling Freestyle 72 kg Women
TOMAR Seema Women 15665 Shooting Pairs Trap Women
Shooting Singles Trap Women
TOPPO Binita Women Hockey Women
VALIYA VEETIL Diju Men 18576 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
VALIYA VEETIL/GUTTA Mixed Badminton Doubles Mixed
VALLIAYAMPOIKAYIL BABY Bineesh Men Athletics 4x400m Relay Men
VASANT Bijal Vijay Women 15760 Synchronised Swimming Duet Women
Venkatesha Poojashree Women 18572 Tennis Doubles Women
Tennis Singles Women
VENKATESHA/RUSHMI Women Tennis Doubles Women
VERMA Sachin Men 17778 Aquatics Swimming Para Sport 50m Freestyle S9 Men
VIJ Sourabh Men Athletics Shot Put Men
VIJAYA KUMARI Rejani Women 16149 Cycling Track 500 m Time Trial Women
Cycling Track 25 km Points Race Women
Cycling Track Sprint Women
Cycling Track 10 km Scratch Women
VS Rao Men 15555.66 Weightlifting 56kg Men
YADAV Kavitha Women 17857 Shooting Pairs 10 m Air Rifle Women
Shooting Singles 10 m Air Rifle Women
YADAV Narsingh Pancham Men Wrestling Freestyle 74 kg Men
YADAV Ram Singh Men Athletics Marathon Men
YADAV Rani Women Athletics 20 km Walk Women
YANGLEM Sunita Devi Women 16758 Cycling Road 112 km Road Race Women
Cycling Road 29 km Individual Time Trial Women
YUMNAM Renu Bala Chanu Women 16257.93 Weightlifting 58kg Women
ZAMAN Fariha Women Aquatics Swimming 100m Backstroke Women
Aquatics Swimming 50m Backstroke Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
This Website is closed and for reference purposes only
Copyright © 2005 - 2010. All Rights Reserved. Best View with 1024x768 Resolution