Country Info
IOM
Isle of Man

Participant List
Name Gender Height (cm) Weight (kg) Event List
BLACK Alexander Thomas Raineri Men 18170 Cycling Road 40 km Individual Time Trial Men
BORUCKI Krystian Men 18282.0 Boxing Light Heavy Weight (81kg) Men
BRUCE Adrian Ronald Bruce Men 18089 Archery Compound Individual Men
CALLOW Cristen Elizabeth Women 16356 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Singles Women
Badminton Doubles Women
CALLOW/CLAGUE Women Badminton Doubles Women
CAVENDISH Mark Simon Men 17569 Cycling Road 168 km Road Race Men
CHRISTIAN Mark Peter Men 18372 Cycling Track Individual Pursuit Men
Cycling Track 40 km Points Race Men
Cycling Track Team Pursuit Men
Cycling Track 20 km Scratch Race Men
Cycling Road 168 km Road Race Men
CLAGUE Kimberley Helen Women 16854 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Singles Women
Badminton Doubles Women
CREEVY Henry John Men 17485 Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Men
Shooting Singles 50 m Rifle Prone Men
CURRAN Olivia Alexandra Women 16362 Gymnastics Artistic Beam Women
Gymnastics Artistic Floor Exercise Women
Gymnastics Artistic Individual All-Around Women
Gymnastics Artistic Uneven Bars Women
Gymnastics Artistic Vault Women
Gymnastics Artistic Team Women
GEORGE Aalin Ellisse Women 16563 Archery Compound Ind. Women
GREEN Joshua Men 17967 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Singles Men
Badminton Doubles Men
GREEN/CALLOW Mixed Badminton Doubles Mixed
GREEN/WILKINSON Men Badminton Doubles Men
HATCHER Graeme Ian Men 18172 Cycling Road 40 km Individual Time Trial Men
HEDGES Alexander Gerard Horan Men 17169 Gymnastics Artistic Floor Exercise Men
Gymnastics Artistic Horizontal Bar Men
Gymnastics Artistic Individual All-Around Men
Gymnastics Artistic Parallel Bars Men
Gymnastics Artistic Pommel Horse Men
Gymnastics Artistic Rings Men
Gymnastics Artistic Team Men
Gymnastics Artistic Vault Men
HEDGES Daniel Adam Horan Men 17678 Gymnastics Artistic Floor Exercise Men
Gymnastics Artistic Horizontal Bar Men
Gymnastics Artistic Individual All-Around Men
Gymnastics Artistic Parallel Bars Men
Gymnastics Artistic Pommel Horse Men
Gymnastics Artistic Rings Men
Gymnastics Artistic Team Men
Gymnastics Artistic Vault Men
Isle of Man Women Badminton Mixed Team
Isle of Man Men Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Men
Isle of Man Men Cycling Track Team Pursuit Men
Isle of Man Men Shooting Pairs Double Trap Men
Isle of Man Women Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Women
Isle of Man Men Shooting Pairs Trap Men
Isle of Man Women Shooting Pairs 10 m Air Rifle Women
Isle of Man Women Gymnastics Artistic Team Women
ISLE OF MAN Men Gymnastics Artistic Team Men
KEELING Jacob Men 18380 Shooting Pairs Double Trap Men
Shooting Singles Double Trap Men
KENNAUGH Peter Robert Men 17361 Cycling Track Individual Pursuit Men
Cycling Track 40 km Points Race Men
Cycling Track Team Pursuit Men
Cycling Track 20 km Scratch Race Men
Cycling Road 168 km Road Race Men
KENNAUGH Timothy Craig Men 17560 Cycling Track 40 km Points Race Men
Cycling Track Team Pursuit Men
Cycling Road 168 km Road Race Men
KERMODE Gemma Michelle Women 16976 Shooting Pairs 10 m Air Rifle Women
Shooting Singles 10 m Air Rifle Women
Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Women
Shooting Singles 50 m Rifle Prone Women
KERMODE-CLAGUE Clementine Eleanor Mona Women 17384 Shooting Pairs Trap Women
Shooting Singles Trap Women
KNEALE Timothy James Men 18276 Shooting Pairs Double Trap Men
Shooting Singles Double Trap Men
MEASURIA Mukunda Sai Men 16662 Gymnastics Artistic Floor Exercise Men
Gymnastics Artistic Horizontal Bar Men
Gymnastics Artistic Individual All-Around Men
Gymnastics Artistic Parallel Bars Men
Gymnastics Artistic Pommel Horse Men
Gymnastics Artistic Rings Men
Gymnastics Artistic Team Men
Gymnastics Artistic Vault Men
MOORE David William Men 183124 Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Men
Shooting Singles 50 m Rifle Prone Men
PARSONS Neil Edward Men 18192 Shooting Pairs Trap Men
Shooting Singles Trap Men
RIGBY Sarah Louise Women 15354 Archery Compound Ind. Women
ROCHE Andrew Brian Men 17061 Cycling Road 168 km Road Race Men
Cycling Road 40 km Individual Time Trial Men
SHACKLOCK Daniel Jaig Men 17870 Shooting Singles Skeet Men
Smith Joseph Jonathan Men 17273 Gymnastics Artistic Team Men
WALTON David Robert Men 180101 Shooting Pairs Trap Men
Shooting Singles Trap Men
WARD Lara Anne Women 17276 Shooting Pairs 10 m Air Rifle Women
Shooting Singles 10 m Air Rifle Women
Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Women
Shooting Singles 50 m Rifle Prone Women
WATTERSON Steven Barry Men 18376 Shooting Pairs 10 m Air Rifle Men
Shooting Singles 10 m Air Rifle Men
WHORRALL Christopher Men 16964 Cycling Track 40 km Points Race Men
Cycling Track Team Pursuit Men
Cycling Track 20 km Scratch Race Men
Cycling Road 168 km Road Race Men
WILKINSON Matthew John Men 17175 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Singles Men
Badminton Doubles Men
WILKINSON/CLAGUE Mixed Badminton Doubles Mixed
WINROW Dominic Men 18894.0 Boxing Heavy Weight (91kg) Men
This Website is closed and for reference purposes only
Copyright © 2005 - 2010. All Rights Reserved. Best View with 1024x768 Resolution