Country Info
KEN
Kenya

Participant List
Name Gender Height (cm) Weight (kg) Event List
ASEGO Lavin George Onyango Men 18185 Rugby Sevens Men
BEDAN Michael Karanja Men Lawn Bowls Triples Men
SEWE Michael Ouma Men 16782 Lawn Bowls Pairs Men
KENYA Men Lawn Bowls Triples Men
KARIUKI Susan Waruguru Women 16265 Lawn Bowls Singles Women
INJERA Collins Emonyi Men 18082 Rugby Sevens Men
OPONDO Wilson Opondo Men 188103 Rugby Sevens Men
ADEMA Biko Wolfgang Men 17982 Rugby Sevens Men
AMONDE Andrew Noel Omondi Men 18897 Rugby Sevens Men
KAHUTHIA Kahuthia Gibson Weru Men 18682 Rugby Sevens Men
NJUGUNA Ngugi Waweru Men 16785 Lawn Bowls Triples Men
KENYA Men Lawn Bowls Pairs Men
OTIENO Horace Owiti Men 17999 Rugby Sevens Men
NYIKULI Brian Men 18296 Rugby Sevens Men
EMONYI Humphrey Kayange Men 198103 Rugby Sevens Men
LANGTON Eric Men 183103 Lawn Bowls Pairs Men
NYAGA Martin Njeru Men 18394 Lawn Bowls Triples Men
ASHIOYA Sydney Jonathan Men 17875 Rugby Sevens Men
ADONGO Leon Ojiambo Men 18692 Rugby Sevens Men
CULLEN Gray Antony Men 193110 Rugby Sevens Men
KENYA Men Rugby Sevens Men
ADEDE James Omondi Men 17089.12 Weightlifting 94kg Men
AGORIR Paul Ngasike Men 17962 Cycling Road 168 km Road Race Men
Cycling Road 40 km Individual Time Trial Men
ALAR Rahel Akoth Women Athletics 1500m Women T54
ALUBE Anitah Bushuru Women 16359 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Singles Women
Badminton Doubles Women
ALUBE/JOSEPH Women Badminton Doubles Women
ANWAR Shehzana Women Archery Recurve Ind. Women
BAINS Hartaj Men 18075 Squash Men's Doubles
Squash Mixed Doubles
Squash Men's Singles
BAINS/REEL Men Squash Men's Doubles
BALI Amber Oudhay Omkar Men Archery Recurve Individual Men
BARASA Stephen Wafula Men 1.6180.0 Athletics 200m Men
Athletics 4x100m Relay Men
BIRECH Joseph Kiptoo Men 1.6757.0 Athletics 10000m Men
BOWEN Luke Kibet Men 1.6060.0 Athletics Marathon Men
BRUNLEHNER Sylvia Tanya Atieno Women 17654 Aquatics Swimming 200m Freestyle Women
Aquatics Swimming 200m Individual Medley Women
Aquatics Swimming 50m Breaststroke Women
Aquatics Swimming 50m Butterfly Women
Aquatics Swimming 100m Backstroke Women
Aquatics Swimming 100m Freestyle Women
Aquatics Swimming 100m Butterfly Women
Aquatics Swimming 50m Backstroke Women
Aquatics Swimming 50m Freestyle Women
Aquatics Swimming 200m Backstroke Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 400m Freestyle Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
CHANGEYWO Doris Chepkwemo Women 1.5449.0 Athletics 10000m Women
CHEBET Winny Women 1.6550.0 Athletics 800m Women
CHEBOI Ezekiel Kemboi Men 1.5960.0 Athletics 3000m Steeplechase Men
CHENONGE Ines Women 1.6753.0 Athletics 5000m Women
CHERUIYOT Vivian J. Women 1.6145.0 Athletics 5000m Women
CHESANG Rose Women Table Tennis Wheelchair Open Para Sport TT1-5 Women
CHEYWA Milcah Chemos Women 1.5650.0 Athletics 3000m Steeplechase Women
DAIM Fahad Abdul Men Table Tennis Team Men
Table Tennis Singles Men
DUNFORD David Men 18274 Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 50m Backstroke Men
Aquatics Swimming 50m Butterfly Men
Aquatics Swimming 100m Freestyle Men
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 100m Backstroke Men
Aquatics Swimming 100m Butterfly Men
Aquatics Swimming 50m Freestyle Men
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
DUNFORD Jason Men 18072 Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 50m Backstroke Men
Aquatics Swimming 200m Freestyle Men
Aquatics Swimming 50m Butterfly Men
Aquatics Swimming 100m Freestyle Men
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 100m Backstroke Men
Aquatics Swimming 100m Butterfly Men
Aquatics Swimming 50m Freestyle Men
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
EKIRU Samwel Men 17568 Cycling Road 168 km Road Race Men
Cycling Road 40 km Individual Time Trial Men
F. MWANGI / D.O. OKOTH Men Tennis Doubles Men
GATHIMBA Gideon Mwangi Men Athletics 1500m Men
GITUKU Fredrick Chomba Men Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Singles Men
GITUKU/NG'ANG'A Mixed Badminton Doubles Mixed
HANIKA Ajaykumar Patel Women 15856 Aquatics Swimming 50m Butterfly Women
Aquatics Swimming 100m Freestyle Women
Aquatics Swimming 100m Butterfly Women
Aquatics Swimming 50m Freestyle Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
ILAKO Kanyali Women 17065 Aquatics Swimming 50m Breaststroke Women
Aquatics Swimming 100m Breaststroke Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
IRIGA Peter Mathenge Men 184102 Shooting Singles 10 m Air Rifle Men
Shooting Pairs Full Bore Open
Shooting Singles Full Bore Open
JELAGAT Irene Women 1.5850.0 Athletics 1500m Women
Jepkoech Flomena Women 16575 Weightlifting Para Sport - Powerlifting Bench Press Open Women
JOSEPH Mercy Mwethya Women 15250 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Singles Women
Badminton Doubles Women
KAMANDE Jennifer Wanjiru Women Table Tennis Wheelchair Open Para Sport TT1-5 Women
KAMAU Jane Wachuka Women 16057 Cycling Road 112 km Road Race Women
Cycling Road 29 km Individual Time Trial Women
KARANI Sylvanus Wekesa Men 1.8070.0 Athletics 20 km Walk Men
KELAI John Ekiru Men 1.7165.0 Athletics Marathon Men
Kenya Mixed Shooting Pairs Full Bore Open
Kenya Men Athletics 4x400m Relay Men
Athletics 4x100m Relay Men
Kenya Women
Kenya Men Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
Kenya Women Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
Kenya Men Table Tennis Team Men
Kenya Men Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Men
Kenya Women Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
Kenya Men Shooting Pairs 10 m Air Pistol Men
Kenya Women Badminton Mixed Team
Kenya Men Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Men
KIBET Sylvia Jebiwot Women 1.6148.0 Athletics 5000m Women
KIBIWOTT Viola Jelagat Women 1.6750.0 Athletics 1500m Women
KIBUNJA John Njenga Men 17969 Cycling Road 168 km Road Race Men
Cycling Road 40 km Individual Time Trial Men
KIDAKE Grace Miroyo Women 1.6758.0 Athletics 400m Women
Athletics 4x400m Relay Women
KIILO Vincent Mumo Men 1.6160.0 Athletics 400m Men
Athletics 4x400m Relay Men
KIMARU Simon Ihuthia Men Athletics 100m Men
Athletics 4x100m Relay Men
KIPCHOGE Eliud Men 1.5855.0 Athletics 5000m Men
KIPKEMOI Gladys Jerotich Women 1.6748.0 Athletics 3000m Steeplechase Women
KIPLAGAT Abraham Men 1.6070.0 Athletics 800m Men
KIPLAGAT Richard Men 1.7868.0 Athletics 800m Men
KIPLAGAT Silas Men 1.7865.0 Athletics 1500m Men
KIPROTICH Hillary Men 17969 Cycling Road 168 km Road Race Men
KIPRUTO Brimin Kiprop Men 1.7479.0 Athletics 3000m Steeplechase Men
KIPTOO Mark Kosgey Men 1.5865.0 Athletics 5000m Men
KIPTUM Amos Kalya Men 1.7672.0 Athletics 100m Men T46
KIRAGU Sharon Wambui Women 17253 Cycling Road 112 km Road Race Women
Cycling Road 29 km Individual Time Trial Women
KIRWA Julius Men 1.5760.0 Athletics 4x400m Relay Men
KOECH Cherono Women 1.5853.0 Athletics 800m Women
Athletics 4x400m Relay Women
KOSGEI Irene Jerotich Women 1.5857.0 Athletics Marathon Women
KOSKEI Vincent Kiplangat Men 1.5866.0 Athletics 400m Hurdles Men
Athletics 4x400m Relay Men
LALANG Boaz Kiplagat Men 1.5965.0 Athletics 800m Men
Athletics 4x400m Relay Men
LANGAT Tera Kiplangat Men 1.8085.0 Athletics Long Jump Men
LAN'GAT Nancy Jebet Women 1.5452.0 Athletics 1500m Women
Athletics 800m Women
Athletics 4x400m Relay Women
LANOE Talisa Erwan Women Aquatics Swimming 100m Backstroke Women
Aquatics Swimming 50m Backstroke Women
Aquatics Swimming 200m Backstroke Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
LWANZIRO Priscilla Isiao Women 1.5665.0 Athletics Shot Put Women
MACHAKA Duke Ong'uti Men 17383.20 Weightlifting 85kg Men
MADHANI Safina Women 16254 Squash Mixed Doubles
Squash Women's Doubles
Squash Women's Singles
MADHANI/BAINS Mixed Squash Mixed Doubles
MADHANI/NIMJI Women Squash Women's Doubles
MADHAR Shamindepal Singh Men 18185 Shooting Pairs 10 m Air Pistol Men
Shooting Singles 10m Air Pistol Men
MAGUT James Kiplangat Men 1.5867.0 Athletics 1500m Men
MAINA Valencia Cheptoo Women 17170 Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Singles Women
MAIYO Ismael Chelang'A Men 16763 Cycling Road 168 km Road Race Men
MAIYO Maureen Jelagat Women 1.5758.0 Athletics 400m Hurdles Women
Athletics 4x400m Relay Women
MAKONJIO Joshua Men 18581.0 Boxing Light Heavy Weight (81kg) Men
MALABA Elvis Nato Simiyu Men 18884 Wrestling Freestyle 84 kg Men
Wrestling Greco-Roman 84 kg Men
MASAI Linet Chepkwemoi Women 1.5849.0 Athletics 10000m Women
MATARA Joyce Nyaruri Women 16754 Cycling Road 112 km Road Race Women
Cycling Road 29 km Individual Time Trial Women
MATEELONG Richard Kipkemboi Men 1.5867.0 Athletics 3000m Steeplechase Men
MATHENGE Blackmoses Men 17064.0 Boxing Light Welter Weight (64kg) Men
MATUI Amos Tirop Men 1.5860.0 Athletics Marathon Men
MBISHEI Titus Kipjumba Men 1.6063.0 Athletics 10000m Men
MOGAKE Irene Kemunto Women Athletics Marathon Women
MOMANYI Grace Kwamboka Women 1.5854.0 Athletics 10000m Women
MUNENE Jacob Wachira Men 17566 Wrestling Freestyle 66 kg Men
Wrestling Greco-Roman 66 kg Men
MUNGA Victor Odera Men 18885 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Singles Men
Badminton Doubles Men
MUNGA/ALUBE Mixed Badminton Doubles Mixed
MUNGA/RUTO Men Badminton Doubles Men
MUSIKO Cathrine Nandi Women 1.5860.0 Athletics 400m Women
Athletics 4x400m Relay Women
MUTEGI Anderson Mureta Men 1.8085.0 Athletics 200m Men
Athletics 4x400m Relay Men
Athletics 4x100m Relay Men
MUTTAI Mark Kiprotich Men 1.5865.0 Athletics 400m Men
Athletics 4x400m Relay Men
MWAI Zakayo Nderi Men 16755 Cycling Road 168 km Road Race Men
Mwangi Francis Men 17870 Tennis Singles Men
Tennis Doubles Men
MWANGI/OKOTH Men Tennis Doubles Men
NAKAFWA Michael Men 18091.0 Boxing Super Heavy Weight (+91 kg) Men
NDUNGU Joseph Men 16860.0 Boxing Light Weight (60kg) Men
NDUNGU Leah Wambui Women 16559 Wrestling Freestyle 59 kg Women
Wrestling Freestyle 63 kg Women
NG'ANG'A Anna Njambi Women Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Singles Women
NGENO Geoffrey Kipngetich Men 1.8070.0 Athletics 400m Men
NGIGE Samuel Kuria Men Athletics 1500m Men T54
NGII Emily Wamusyi Women 1.5248.0 Athletics 20 km Walk Women
NIMJI Khaaliqa Women 13930 Squash Mixed Doubles
Squash Women's Doubles
Squash Women's Singles
NIMJI/REEL Mixed Squash Mixed Doubles
NJANGIRU Benson Men 16852.0 Boxing Fly Weight (52kg) Men
NJERI Ann Wacuka Women 15857 Aquatics Swimming Para Sport 50 m Freestyle S9 Women
Aquatics Swimming Para Sport 100m Freestyle S9 Women
NJOROGE Mercy Wanjiru Women 1.5451.0 Athletics 3000m Steeplechase Women
NJUE Grace Wanjiru Women 1.5445.0 Athletics 20 km Walk Women
NYAKUNDI Wellington Maoni Men 1.5975.0 Athletics 4x100m Relay Men
NYANGACHA Rose Kerubo Women 1.5449.0 Athletics Marathon Women
OBIERO Mercy Apondi Women 16567.44 Weightlifting 69kg Women
Ochieng James Otieno Men 16562 Weightlifting 62kg Men
OCHOLA Elly Men 18891.0 Boxing Heavy Weight (91kg) Men
ODIYO Henry Caleb Men Athletics 1500m Men T54
OKATCH Stephen Omondi Men 1.5768.0 Athletics 4x100m Relay Men
Okoth Dennis Ochieng Men 17368 Tennis Doubles Men
OKOTH Nicholas Men 16856.0 Boxing Bantam Weight (56kg) Men
OKUTTO Samson Men 16657.53 Weightlifting Para Sport - Powerlifting Bench Press Open Men
OKWIRI Rayton Men 15569.0 Boxing Welter Weight (69 kg) Men
OLUM Mathews Mugenya Men Athletics 1500m Men T54
OLUOCH Agnes Flora Women Athletics Shot Put Women F32-34/52/53
OMAR Farook Kassamali Men 17359 Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Men
Shooting Singles 50 m Rifle Prone Men
OMBAKA Dick Men 16375.0 Boxing Middle Weight (75kg) Men
OSESO Linda Nana-Yaa Ngendo Women Athletics Hammer Women
OTIENO Eunice Adhiambo Women Athletics 1500m Women T54
OWITI Linet Awuor Women 15352 Shooting Pairs 10 m Air Pistol Women
Shooting Singles 10 m Air Pistol Women
REEL Hardeep Men 17376 Squash Men's Doubles
Squash Mixed Doubles
Squash Men's Singles
RINGUI Antony Mathenge Men 17779 Table Tennis Team Men
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Men
Table Tennis Singles Men
RINGUI/DAIM Men Table Tennis Doubles Men
RINGUI/MAINA Mixed Table Tennis Doubles Mixed
ROTICH David Kimutai Men 1.5857.0 Athletics 20 km Walk Men
RUTO Patrick Kibet Men 15268 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Singles Men
Badminton Doubles Men
RUTO/JOSEPH Mixed Badminton Doubles Mixed
SALEL Daniel Lemashon Men 1.5860.0 Athletics 10000m Men
SALYANI Anham Nadir Women 17252 Aquatics Swimming 200m Individual Medley Women
Aquatics Swimming 50m Breaststroke Women
Aquatics Swimming 50m Butterfly Women
Aquatics Swimming 100m Freestyle Women
Aquatics Swimming 100m Butterfly Women
Aquatics Swimming 50m Backstroke Women
Aquatics Swimming 50m Freestyle Women
Aquatics Swimming 200m Backstroke Women
SEHMI Satiender Singh Men 17890 Shooting Singles 10 m Air Rifle Men
Shooting Pairs Full Bore Open
Shooting Singles Full Bore Open
SHAH Akshay Milan Men Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 50m Backstroke Men
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 100m Backstroke Men
Aquatics Swimming 100m Butterfly Men
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
SHAH Amar Arvind Men 17268 Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 100m Breaststroke Men
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 50m Breaststroke Men
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
SHAH Shitul Fulchand Karman Men 17383 Shooting Pairs 10 m Air Pistol Men
Shooting Singles 10m Air Pistol Men
SHIAHALE Derrick Inyanje Men 15270 Table Tennis Team Men
Table Tennis Doubles Men
Table Tennis Singles Men
SHIAHALE/RINGUI Men Table Tennis Doubles Men
SIMON Pascal Mutinda Men 14060 Table Tennis Team Men
Table Tennis Singles Men
SIMON/SHIAHALE Men Table Tennis Doubles Men
SINGH Shamsher Men Archery Compound Individual Men
SIRMA Josephat Kipchumba Men 1.5860.0 Athletics 20 km Walk Men
SOY Kipkemoi Men 1.5763.0 Athletics 200m Men
Athletics 4x100m Relay Men
STEPHEN MANG'ETI Wesonga Men Athletics 100m Men T46
THAKKAR Sejal Women Table Tennis Singles Women
TUMTO Davis Krop Men 16860 Wrestling Freestyle 60 kg Men
Wrestling Greco-Roman 60 kg Men
VYOMBO Ramadhan Abdalla Men 17876 Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 50m Butterfly Men
Aquatics Swimming 100m Freestyle Men
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Men
Aquatics Swimming 50m Freestyle Men
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
WAFULA Eugene Fegus Barasa Men 16556 Aquatics Swimming Para Sport 50m Freestyle S9 Men
Aquatics Swimming Para Sport 100m Freestyle S10 Men
WAGANDA Martin Omondi Men Athletics Shot Put Men F32/34/52
WANJIRA Caroline Women Athletics 1500m Women T54
WARUI Peter Men 15549.0 Boxing Light Fly Weight (46-49kg) Men
WASIKE Florence Women 1.5558.0 Athletics 400m Hurdles Women
Athletics 4x400m Relay Women
YATOR Kipsegechi Vincent Men 1.5860.0 Athletics 5000m Men
YEGO Julius Kiplagat Men 1.5875.0 Athletics Javelin Men
This Website is closed and for reference purposes only
Copyright © 2005 - 2010. All Rights Reserved. Best View with 1024x768 Resolution