Country Info
SRI
Sri Lanka

Participant List
Name Gender Height (cm) Weight (kg) Event List
SOORIYABANDARA Anuradha Men Rugby Sevens Men
SANSONI Rajitha Men Rugby Sevens Men
HANNADIGE Dilan Soysa Men 15765 Rugby Sevens Men
JAYASINGHE Milanda Men Rugby Sevens Men
FERNANDO Dinusha Men Rugby Sevens Men
HETTIARACHCHI Radhika Men 17580 Rugby Sevens Men
KALAKORALE GEDARA Chanaka Chandimal Men 17366 Rugby Sevens Men
TENUWARA ACHARIGE Romesh Nimantha Men Rugby Sevens Men
KURUPPU ARACHCHIGE DON Sajith Saranga Men 17870 Rugby Sevens Men
DIAS Shenal Men Rugby Sevens Men
HAPUTANTRILAGE Vishva Mithra Jayasinghe Men 17065 Rugby Sevens Men
SRI LANKA Men Rugby Sevens Men
SENAVIRATHNA Charitha Men 15974 Rugby Sevens Men
HADAPANGODAGE Danuska Saliya Men 17365 Rugby Sevens Men
A.A. MUTTIAH / H.D. GODAMANNA Mixed Tennis Doubles Mixed
ABEYPITIYA Shehan Men 1.6863.0 Athletics 100m Men
Athletics 200m Men
ABEYSINGHE Matthew Duncan Men 17360 Aquatics Swimming 400m Freestyle Men
Aquatics Swimming 200m Freestyle Men
Aquatics Swimming 100m Freestyle Men
ABEYSUNDARA Ganesha Chaturi Women 15750 Gymnastics Artistic Beam Women
Gymnastics Artistic Floor Exercise Women
Gymnastics Artistic Individual All-Around Women
Gymnastics Artistic Uneven Bars Women
Gymnastics Artistic Vault Women
Gymnastics Artistic Team Women
AKWATTHADAWAGE Nalin Priyantha Men 1.7066.0 Athletics High Jump Men
AMARASEKARA Prasanna Men 1.7066.0 Athletics 400m Men
Athletics 4x400m Relay Men
AMARASINGHE Walakanda Kankanamge Giha Women 17652 Aquatics Swimming 50m Breaststroke Women
Aquatics Swimming 50m Backstroke Women
BABARANDA LIYANAGE Nadeeka Lakmali Women 1.6361.0 Athletics Javelin Women
BULATHSINHALAGE Nadika Suranga Cooray Men 16354 Gymnastics Artistic Floor Exercise Men
Gymnastics Artistic Horizontal Bar Men
Gymnastics Artistic Individual All-Around Men
Gymnastics Artistic Parallel Bars Men
Gymnastics Artistic Pommel Horse Men
Gymnastics Artistic Rings Men
Gymnastics Artistic Team Men
Gymnastics Artistic Vault Men
CHANDADARA Sp Wijesuriya Men 15955.29 Weightlifting 56kg Men
CHANDRASIRI M. Mudiyanselage Sarath Men 17155 Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Men
Shooting Singles 50 m Rifle Prone Men
DIAS W Lihini Tashia Women 17068 Aquatics Swimming 50m Breaststroke Women
Aquatics Swimming 50m Freestyle Women
Dineshkanthan Thangarajah Men 17672 Tennis Singles Men
Tennis Doubles Men
DISSANAYAKE Samarasekara Men 13952.0 Boxing Fly Weight (52kg) Men
DISSANAYAKE MUDIYANSELAGE I.chathuranga Dissanayake Men 17461.92 Weightlifting 62kg Men
EDIRISINGHE Senanayake Men 17079 Shooting Pairs 50 m Pistol Men
Shooting Singles 50 m Pistol Men
Shooting Pairs 10 m Air Pistol Men
Shooting Singles 10m Air Pistol Men
EKANAYAKE MUDIYANSELAGE Prasad Sameera Ekanayake Men 17063 Gymnastics Artistic Floor Exercise Men
Gymnastics Artistic Horizontal Bar Men
Gymnastics Artistic Individual All-Around Men
Gymnastics Artistic Parallel Bars Men
Gymnastics Artistic Pommel Horse Men
Gymnastics Artistic Rings Men
Gymnastics Artistic Team Men
Gymnastics Artistic Vault Men
FRANCIS Conrad Anthony Men 17673 Aquatics Swimming 50m Butterfly Men
Aquatics Swimming 100m Butterfly Men
Aquatics Swimming 50m Breaststroke Men
GALPATHA ARACHCHILLAGE Sunil Amarasinghe Men 16555 Aquatics Swimming Para Sport 50m Freestyle S9 Men
Godamanna Harshana Men 18065 Tennis Doubles Mixed
Tennis Singles Men
Tennis Doubles Men
GODAMANNA/MUTTIAH Mixed Tennis Doubles Mixed
GODAMANNA/RAJAPAKSE Men Tennis Doubles Men
GOMES Elisha Women 15839 Synchronised Swimming Duet Women
GONAGALAGE Janaka Men 17162 Cycling Road 168 km Road Race Men
GONAPINUWALA VITHANAGE Nuwani Navodya Women 15553 Table Tennis Team Women
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Women
Table Tennis Singles Women
GUNATHILAKA Lasanthi Women 17150 Cycling Road 112 km Road Race Women
Cycling Road 29 km Individual Time Trial Women
GURUGE Sharya Women 15552 Squash Mixed Doubles
Squash Women's Singles
GURUGE/SAMARASINGHE Mixed Squash Mixed Doubles
H.D. GODAMANNA / R. RAJAPAKSE Men Tennis Doubles Men
HETTIARACHCHIGE Chandrika Women 16457 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Singles Women
JAYASINGHA Buwaneka Nirmala Men 16460 Table Tennis Team Men
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Men
Table Tennis Singles Men
JAYASINGHA/GONAPINUWALA VITHANAGE Mixed Table Tennis Doubles Mixed
JAYASINGHE Thilini Women 16457 Badminton Mixed Team
Badminton Singles Women
Badminton Doubles Women
JAYASINGHE/DAHANAYAKE Women Badminton Doubles Women
JAYATHILAKAGE Ranil Men 13975.0 Boxing Middle Weight (75kg) Men
Jayawickreme Amresh Men 17478 Tennis Singles Men
Tennis Doubles Men
K M HEENBANDA THILAKARATN L Niluka Thilakaratne Men 16956 Aquatics Swimming Para Sport 100m Freestyle S10 Men
KALUARACHCHILAGE DON Madhawee Kaushalya Women 16465 Aquatics Swimming 100m Freestyle Women
Aquatics Swimming 50m Freestyle Women
KAMAL Bandara Men 16255.68 Weightlifting 56kg Men
KANKANAMLAGE K. Men 1.9770.0 Athletics 4x400m Relay Men
KARUNA PATHIRANNAHALAGE Jayathilaka Men 1.6055.0 Athletics 100m Men T46
KARUNARATHNA Nalin Men 1.8364.0 Athletics 4x400m Relay Men
KARUNARATHNA Srimal Abeykoon Men 17393.69 Weightlifting 94kg Men
KARUNARATNA E. Dinuka Nishan Perera Men 17064 Badminton Mixed Team
Badminton Singles Men
Badminton Doubles Men
KARUNARATNE Niluka Men 17570 Badminton Mixed Team
Badminton Singles Men
Badminton Doubles Men
KARUNARATNE/KARUNARATNA Men Badminton Doubles Men
KARUNATHILAKA K. Lasitha Menaka Men 18559 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Singles Men
KARUNATHILAKA/HETTIARACHCHIGE Mixed Badminton Doubles Mixed
KATIPEARACHCHI Piyumi De. Women 16146 Synchronised Swimming Duet Women
KATIPEARACHCHI/GOMES Women Synchronised Swimming Duet Women
KUMARA A.S.S.D. Men 15060 Wrestling Freestyle 60 kg Men
KUMARA A.S.S.D. Men Wrestling Greco-Roman 60 kg Men
KURUKULASOORIYAGE Anton Sudesh Peiris Men 16861.85 Weightlifting 62kg Men
LIYANA MUDIYANSELAGE N. Sangeeth Senevirathne Men 17750 Archery Recurve Individual Men
Archery Recurve Team Men
LIYANAGE Roshan Indika Men 17766 Wrestling Freestyle 66 kg Men
Wrestling Greco-Roman 66 kg Men
MANAMENDRA GEDARA Rohan Sirisena Men 16762 Table Tennis Team Men
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Men
Table Tennis Singles Men
MANAMENDRA GEDARA/JAYASINGHA Men Table Tennis Doubles Men
MANAMENDRA GEDARA/MANIKKU BADU Mixed Table Tennis Doubles Mixed
MANIKKU BADU Ishara Madurangi Darshika Women 16460 Table Tennis Team Women
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Women
Table Tennis Singles Women
MANIKKU BADU/GONAPINUWALA VITHANAGE Women Table Tennis Doubles Women
MUDANNAYAKA Suranga Men 16569.0 Boxing Welter Weight (69 kg) Men
Muttiah Amritha Women 16252 Tennis Doubles Mixed
Tennis Singles Women
NAWANAGE C.dilrukshi Priyadarshani Women 1.6258.0 Athletics Long Jump Women
NAWARATHNA Thanuja Men 1.6053.0 Athletics 100m Men T46
NUGARA Dane Men 18680 Cycling Road 168 km Road Race Men
Cycling Road 40 km Individual Time Trial Men
PATHTHAPPERUMA Tharindu Uditha Kumara Men 17058 Gymnastics Artistic Floor Exercise Men
Gymnastics Artistic Horizontal Bar Men
Gymnastics Artistic Individual All-Around Men
Gymnastics Artistic Parallel Bars Men
Gymnastics Artistic Pommel Horse Men
Gymnastics Artistic Rings Men
Gymnastics Artistic Team Men
Gymnastics Artistic Vault Men
PERERA Hewa Kankanamge Indranath Men 17179 Archery Recurve Individual Men
Archery Recurve Team Men
PERERA Sandun Men 14549.00 Cycling Track 40 km Points Race Men
Cycling Track 20 km Scratch Race Men
Weightlifting Para Sport - Powerlifting Bench Press Open Men
PITIYAGE DON SILVA Dinesh Deshappriya Men 15664 Table Tennis Team Men
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Singles Men
PITIYAGE DON SILVA/SAHABANDU Mixed Table Tennis Doubles Mixed
PUSHPA KUMARA Rohitha Men 1.7670.0 Athletics 4x400m Relay Men
Rajapakse Rajeev Men 18378 Tennis Doubles Men
RAJAPAKSHA Indrajith Men 16564.0 Boxing Light Welter Weight (64kg) Men
RAJAPAKSHA PATHIRANAGE M.sampath Wijerathna Men 186103.60 Weightlifting 105kg Men
RAJASINGHE Lakmal Chaminda Men 18368 Archery Recurve Individual Men
Archery Recurve Team Men
RAMANAYAKA Salitha Men 1.8066.0 Athletics 4x400m Relay Men
RANATHUNGA MUDIYANSELAGE R.rakshitha Samarasekara Men 16584.88 Weightlifting 85kg Men
RASNAYAKA MUDIYANSELAGE C. Women Athletics 400m Women
RATHNAYAKE Amindha Dilini Women 15249 Gymnastics Artistic Beam Women
Gymnastics Artistic Floor Exercise Women
Gymnastics Artistic Individual All-Around Women
Gymnastics Artistic Uneven Bars Women
Gymnastics Artistic Vault Women
Gymnastics Artistic Team Women
SAHABANDU Kavindi Rukmali Women 16560 Table Tennis Team Women
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Singles Women
SALGADO Dilhara Lahiru Prasadini Women 16362 Archery Recurve Ind. Women
SAMARAKOON Mangala Men 16554 Shooting Pairs 10 m Air Rifle Men
Shooting Singles 10 m Air Rifle Men
Shooting Pairs 50 m Rifle 3 Positions Men
Shooting Singles 50 m Rifle 3 Positions Men
Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Men
Shooting Singles 50 m Rifle Prone Men
SAMARASINGHE Navin Men 15848 Squash Mixed Doubles
Squash Men's Singles
SAMEERA Kamal Men 13860.0 Boxing Light Weight (60kg) Men
Sri Lanka Men Athletics 4x400m Relay Men
Sri Lanka Men Archery Recurve Team Men
Sri Lanka Men Table Tennis Team Men
Sri Lanka Mixed Badminton Mixed Team
Sri Lanka Men Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Men
Sri Lanka Women Table Tennis Team Women
Sri Lanka Women Gymnastics Artistic Team Women
SRI LANKA Women Synchronised Swimming Duet Women
SRI LANKA Men Gymnastics Artistic Team Men
T. DINESHKANTHAN / R.A. JAYAWICKREME Men Tennis Doubles Men
TENNAKOON Chaminda Men 16048.0 Boxing Light Fly Weight (46-49kg) Men
UDANGAWE Damindhi Women 16150 Squash Women's Singles
UNAMBOOWE Heshan Bandara Men 18074 Aquatics Swimming 50m Backstroke Men
Aquatics Swimming 100m Backstroke Men
Aquatics Swimming 50m Freestyle Men
VIDANAGE Chinthana Geetal Vidanage Men 17168.96 Weightlifting 69kg Men
WANNIARACHCHI Manju Men 16456.0 Boxing Bantam Weight (56kg) Men
WEDIKKARALAGE Lakshitha Sandakelum Men 18060 Cycling Road 168 km Road Race Men
WICKRAMASINGHE Uditha Men 1.7665.0 Athletics 4x400m Relay Men
WIJEKOON Chaminda Indika Men 1.6859.0 Athletics 1500m Men
WIJERATNE Lakshman Men 17160 Cycling Road 168 km Road Race Men
Cycling Road 40 km Individual Time Trial Men
WIJESEKARA PATHIRANAGE M. Men 1.8586.0 Athletics High Jump Men
YAPA DAHANAYAKE Subodha Kumari Women 15655 Badminton Mixed Team
Badminton Singles Women
Badminton Doubles Women
YAPARATHNA MUDEYANSELAGE S.manel Kumara Men 16055 Wrestling Freestyle 55 kg Men
Wrestling Greco-Roman 55 kg Men
This Website is closed and for reference purposes only
Copyright © 2005 - 2010. All Rights Reserved. Best View with 1024x768 Resolution