Country Info
UGA
Uganda

Participant List
Name Gender Height (cm) Weight (kg) Event List
KIKONYOGO Lenny Men 18388 Rugby Sevens Men
OKORACH Micheal Men 18992 Rugby Sevens Men
OLWOCH George Scott Men 18394 Rugby Sevens Men
SSEGUYA Robert Men 17988 Rugby Sevens Men
MUSAKE John Byuma Men Rugby Sevens Men
ANGUYO Debbo Joel Men 19290 Rugby Sevens Men
CANOWIRA Daniel Men 18592 Rugby Sevens Men
WAKABI Lawerence Men 18378 Rugby Sevens Men
KIZZA Benon Lukoma Musoke Men 17472 Rugby Sevens Men
MUDOOLA Timothy Men 18988 Rugby Sevens Men
KAMANYIRE Ambrose Men 17572 Rugby Sevens Men
OCHWO Azalia Mathias Men 18994 Rugby Sevens Men
UGANDA Men Rugby Sevens Men
KERMUNDU Jude Men 18584 Rugby Sevens Men
ACHOLA Janet Women 1.6950.0 Athletics 1500m Women
Athletics 4x400m Relay Women
ADAR Jimmy Men 1.7055.0 Athletics 800m Men
Athletics 1500m Men
AYEBALE Marion Women 16355 Cycling Road 112 km Road Race Women
Cycling Road 29 km Individual Time Trial Women
BALIGEYA Godfrey Men 18784.12 Weightlifting 85kg Men
BANGI Bridget Shamin Women 16255 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Singles Women
Badminton Doubles Women
BANGI/NANKABIRWA Women Badminton Doubles Women
BATUUSA Kalidi Men 17976.94 Weightlifting 77kg Men
BAYIGGA Justine Women 1.6755.0 Athletics 400m Women
Athletics 200m Women
Athletics 4x400m Relay Women
Buyinza Robert Men 19875 Tennis Singles Men
Tennis Doubles Men
BWIRE Peter Calisias Men 17772 Archery Recurve Individual Men
EKIRING Edwin Men 18669 Badminton Mixed Team
Badminton Singles Men
Badminton Doubles Men
EKIRING/WOGUTE Men Badminton Doubles Men
GAMBA Mildred Priscilla Women Athletics 100m Women
Athletics 4x400m Relay Women
J. NANFUKA / D.K. MUGABE Mixed Tennis Doubles Mixed
KABASINDI Annet Women Athletics Javelin Women
KAJUBI Chris Daniel Mpagi Men 16272 Table Tennis Team Men
Table Tennis Doubles Men
Table Tennis Singles Men
KATAMBA Ismail Men 18055.83 Weightlifting 56kg Men
KATUMBA Achilles Men 16557 Cycling Road 168 km Road Race Men
KAWOOYA Michael Men 17669 Squash Men's Doubles
Squash Men's Singles
KAWOOYA/RUKUNYA Men Squash Men's Doubles
KIBONE Amina Women 16355 Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Women
Table Tennis Singles Women
KIPLAGAT Benjamin Men 1.7560.0 Athletics 3000m Steeplechase Men
KIPLIMO Abraham Men Athletics 5000m Men
Athletics 10000m Men
KIPSIRO Moses Ndiema Men 1.6958.0 Athletics 5000m Men
Athletics 10000m Men
KISENYI George William Men 16359 Cycling Road 168 km Road Race Men
KUSURO Geofrey Men 1.6858.0 Athletics 5000m Men
Athletics 10000m Men
KYAGULANYI Samuel Men 19874 Squash Men's Doubles
Squash Men's Singles
KYAGULANYI/OKUMU Men Squash Men's Doubles
LUKAAYA Amina Women 16759 Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Women
Table Tennis Singles Women
LUKAAYA/KIBONE Women Table Tennis Doubles Women
MAFABI Kevin Evans Men 16965 Table Tennis Team Men
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Men
Table Tennis Singles Men
Mafabi/LUKAAYA Mixed Table Tennis Doubles Mixed
Mafabi/NYAIKA Men Table Tennis Doubles Men
MAGEZI David Men 16960 Cycling Road 168 km Road Race Men
MATOVU David Men 16862 Cycling Road 168 km Road Race Men
Cycling Road 40 km Individual Time Trial Men
MATOVU Leon Men 15959 Cycling Road 168 km Road Race Men
Cycling Road 40 km Individual Time Trial Men
MIGADE Jackson Men 17069 Table Tennis Team Men
Table Tennis Doubles Men
Table Tennis Singles Men
MIGADE/KAJUBI Men Table Tennis Doubles Men
Mugabe Duncan Kasumba Men 18980 Tennis Doubles Mixed
Tennis Singles Men
Tennis Doubles Men
MUGABE/BUYINZA Men Tennis Doubles Men
MUGULA Ganzi Semu Men 17865 Aquatics Swimming 100m Breaststroke Men
Aquatics Swimming 50m Breaststroke Men
Aquatics Swimming 50m Freestyle Men
NAJJUKA Gloria Catherine Women 17272 Badminton Mixed Team
Badminton Singles Women
NAJJUKO Hadijah Women 16459 Cycling Road 112 km Road Race Women
Cycling Road 29 km Individual Time Trial Women
NAKALYANGO Daisy Women 17965 Badminton Mixed Team
Badminton Singles Women
Badminton Doubles Women
NAKALYANGO/NAJJUKA Women Badminton Doubles Women
NAKIINGI Olivia Infield Women 16555 Aquatics Swimming 100m Freestyle Women
Aquatics Swimming 50m Backstroke Women
Aquatics Swimming 50m Freestyle Women
NALUBANGA Lindah Women 17269 Table Tennis Singles Women
NAMBAWA Sarah Women 1.7063.0 Athletics Triple Jump Women
NAMUSOKE Becky Women 18296.47 Weightlifting 75+kg Women
Nanfuka Jalia Women 16462 Tennis Doubles Women
Tennis Doubles Mixed
Tennis Singles Women
NANFUKA/MUGABE Mixed Tennis Doubles Mixed
NANFUKA/NANKYA Women Tennis Doubles Women
NANKABIRWA Margaret Women 17969 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Singles Women
Badminton Doubles Women
Nankya Tabitha Kisasa Women 16962 Tennis Doubles Women
NANZIRI Emilly Women 1.6254.0 Athletics 400m Women
Athletics 4x400m Relay Women
NEGESA Annet Women 1.7258.0 Athletics 1500m Women
Athletics 800m Women
Athletics 4x400m Relay Women
NGAIMOKO Alli Men 1.7462.0 Athletics 400m Men
Athletics 200m Men
NSIBAMBI Jamila Lunkuse Women 16354 Aquatics Swimming 50m Breaststroke Women
Aquatics Swimming 100m Breaststroke Women
Aquatics Swimming 50m Freestyle Women
NYAIKA Ronald Men 17669 Table Tennis Team Men
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Men
Table Tennis Singles Men
NYAIKA/KIBONE Mixed Table Tennis Doubles Mixed
NYANGA Prossy Irene Women 18368.01 Weightlifting 69kg Women
OKUMU Brian Men 18478 Squash Men's Doubles
Squash Men's Singles
R. BUYINZA / D.K. MUGABE Men Tennis Doubles Men
RUKUNYA Ian Men 18665 Squash Men's Doubles
Squash Men's Singles
Semakula Sebastian Kigongo Men 16756 Cycling Road 168 km Road Race Men
Cycling Road 40 km Individual Time Trial Men
SIWA Ben Men Athletics 3000m Steeplechase Men
SSEGWANYI Daisuke Ronald Men 18074 Aquatics Swimming 100m Breaststroke Men
Aquatics Swimming 100m Freestyle Men
Aquatics Swimming 50m Breaststroke Men
Aquatics Swimming 50m Freestyle Men
SSEKYAAYA Charles Men 16261.41 Weightlifting 62kg Men
SSUUNA Brian Men 17165 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Singles Men
Badminton Doubles Men
SSUUNA/BANGI Mixed Badminton Doubles Mixed
SSUUNA/TUKIRE Men Badminton Doubles Men
TUKIRE Wilson Men 17369 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Singles Men
Badminton Doubles Men
TUKIRE/NANKABIRWA Mixed Badminton Doubles Mixed
Uganda Women Athletics 4x400m Relay Women
Uganda Men Table Tennis Team Men
Uganda Mixed Badminton Mixed Team
WOGUTE Abraham Kennedy Men 17972 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Singles Men
Badminton Doubles Men
WOGUTE/NAJJUKA Mixed Badminton Doubles Mixed
This Website is closed and for reference purposes only
Copyright © 2005 - 2010. All Rights Reserved. Best View with 1024x768 Resolution