Country Info
WAL
Wales

Participant List
Name Gender Height (cm) Weight (kg) Event List
TIPURIC Justin Charles Men 188100 Rugby Sevens Men
WALES Men Lawn Bowls Triples Men
WALES Men Rugby Sevens Men
CUTHBEK Alex Men Rugby Sevens Men
PRYDIE Tom Men 18587 Rugby Sevens Men
FLEMING Andrew Men 180110 Lawn Bowls Triples Men
PHILLIPS Kristian Men 18187 Rugby Sevens Men
WYATT Marc Men 17776 Lawn Bowls Triples Men
WALES Women Lawn Bowls Triples Women
PEARCE Kathy Women 16161 Lawn Bowls Triples Women
PRICE Wendy Women 15483 Lawn Bowls Triples Women
GREENSLADE Jason Men 18082 Lawn Bowls Pairs Men
EVANS Ifan Men 18092 Rugby Sevens Men
JONES Isabel Women 15568 Lawn Bowls Triples Women
DAVIES Gareth Men 17885 Rugby Sevens Men
DIFFORD Carol Women 15579 Lawn Bowls Singles Women
JONES Geraint Rhys Men 18088 Rugby Sevens Men
SMITH Hannah Women 16762 Lawn Bowls Pairs Women
WEALE Rob Men 17879 Lawn Bowls Singles Men
BLAKE Chris Men 17072 Lawn Bowls Triples Men
GROVES Jevon Morgan Men 190100 Rugby Sevens Men
WALES Men Lawn Bowls Pairs Men
SHINGLER Aaron Men 19999 Rugby Sevens Men
SHELLARD Rhys Men 19095 Rugby Sevens Men
WALES Women Lawn Bowls Pairs Women
BUTTEN Anwen Women 18082 Lawn Bowls Pairs Women
PUGH Richie Men 18099 Rugby Sevens Men
SELWAY Martin Men 17088 Lawn Bowls Pairs Men
REES Lee Men 16273 Rugby Sevens Men
WILLIAMS Lee Men 17280 Rugby Sevens Men
ALLDIS Brian Men 1.5753.0 Athletics 1500m Men T54
ALLEN Jess Women 16465 Cycling Road 112 km Road Race Women
ALLEN Malcolm Men 16868 Shooting Pairs Skeet Men
Shooting Singles Skeet Men
ANDERSON Tracey Beatrice Women 179104 Archery Compound Ind. Women
Archery Compound Team Women
APPLEBY Dale Men Cycling Road 168 km Road Race Men
ARZU Damion Men 17160 Wrestling Freestyle 60 kg Men
Wrestling Greco-Roman 60 kg Men
ASARE Jermaine Men 18483.0 Boxing Light Heavy Weight (81kg) Men
BATTEN Emma Women 16155 Hockey Women
BLYTH Natalie Women 17771 Hockey Women
BREEZE Michaela Women 16561.68 Weightlifting 63kg Women
BREKKE Johanne Women 17884 Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Women
Shooting Singles 50 m Rifle Prone Women
BROOKS Alys Women 16558 Hockey Women
BUDD Katrin Women 17067 Hockey Women
C. LEWIS / J. MILTON Men Tennis Doubles Men
CAREY Charlotte Women 16754 Table Tennis Team Women
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Women
Table Tennis Singles Women
CAREY/PHILLIPS Women Table Tennis Doubles Women
CARLIN Jazmin Roxy Women 17860 Aquatics Swimming 200m Freestyle Women
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 400m Freestyle Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
CHESWORTH Kara Women 16559 Cycling Road 112 km Road Race Women
CONNOLLY Sarah Women 15967 Wrestling Freestyle 67 kg Women
COOKE Nicole Women 16757 Cycling Road 112 km Road Race Women
Cycling Road 29 km Individual Time Trial Women
CORISH Jenny Women 16357 Shooting Pairs 10 m Air Rifle Women
Shooting Singles 10 m Air Rifle Women
CORISH Sian Women 16962 Shooting Pairs 50 m Rifle 3 Positions Women
Shooting Singles 50 m Rifle 3 Positions Women
Shooting Pairs 10 m Air Rifle Women
Shooting Singles 10 m Air Rifle Women
CROYDON John Men 16790 Shooting Pairs 50 m Rifle 3 Positions Men
Shooting Singles 50 m Rifle 3 Positions Men
DAVIES Daniel Men 1.8670.0 Athletics Shot Put Men F32/34/52
DAVIES David Men 18985 Aquatics Swimming 400m Freestyle Men
Aquatics Swimming 1500m Freestyle Men
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
DAVIES Georgia Beth Davies Women 17560 Aquatics Swimming 200m Freestyle Women
Aquatics Swimming 100m Backstroke Women
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 50m Backstroke Women
Aquatics Swimming 200m Backstroke Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
DORAN Lee Men 1.8290.0 Athletics Javelin Men
DOUGLAS Laura Women 1.7373.0 Athletics Hammer Women
DUKE Kyron Men 14051.92 Weightlifting Para Sport - Powerlifting Bench Press Open Men
DUMMER Jamie Men 17582 Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Men
Shooting Singles 50 m Rifle Prone Men
EDWARDS Darren Men 18062.0 Boxing Light Weight (60kg) Men
ESPOSTI Paul Men 17365 Cycling Road 168 km Road Race Men
EVANS Freddie Men 18372.0 Boxing Welter Weight (69 kg) Men
EVANS Gareth Men 16561.64 Weightlifting 62kg Men
EVANS Kevin Men 18896.0 Boxing Heavy Weight (91kg) Men
EVANS Non Women 16255 Wrestling Freestyle 55 kg Women
GARDINER Grant Men 15859 Gymnastics Artistic Floor Exercise Men
Gymnastics Artistic Horizontal Bar Men
Gymnastics Artistic Individual All-Around Men
Gymnastics Artistic Parallel Bars Men
Gymnastics Artistic Pommel Horse Men
Gymnastics Artistic Rings Men
Gymnastics Artistic Team Men
Gymnastics Artistic Vault Men
GERTSEN Stephen Men 18072 Table Tennis Team Men
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Men
Table Tennis Singles Men
GERTSEN/CAREY Mixed Table Tennis Doubles Mixed
GIZZI Cheryl Women 15968 Shooting Pairs Trap Women
Shooting Singles Trap Women
GOWELL Chris Men 1.7871.0 Athletics 800m Men
Athletics 4x400m Relay Men
GRAVELL Rachel Women 16767 Shooting Pairs 10 m Air Pistol Women
Shooting Singles 10 m Air Pistol Women
GREEN Alan Men 17795 Shooting Pairs 25 m Rapid Fire Pistol
Shooting Singles 25 m Rapid Fire Pistol Men
Shooting Pairs 25 m Centrefire Pistol Men
Shooting Singles 25 m Centrefire Pistol Men
Shooting Pairs 25 m Standard Pistol Men
Shooting Singles 25 m Standard Pistol Men
GREENE David Men 1.8577.0 Athletics 400m Hurdles Men
Athletics 4x400m Relay Men
GREENFIELD Alex Women 15755 Cycling Track 25 km Points Race Women
Cycling Track 10 km Scratch Women
Cycling Road 112 km Road Race Women
GREGORY Ben Men 1.8380.0 Athletics Decathlon
GRIFFITHS Emma Women 16555 Hockey Women
HAFFIELD Thomas Paul Men 17972 Aquatics Swimming 200m Butterfly Men
Aquatics Swimming 400m Individual Medley Men
Aquatics Swimming 1500m Freestyle Men
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
HARDING Keiran Men 18678.0 Boxing Middle Weight (75kg) Men
HARRISON Sam Men 18363 Cycling Track Individual Pursuit Men
Cycling Track 40 km Points Race Men
Cycling Track 20 km Scratch Race Men
HARVEY Caroline Women 16658 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Doubles Women
HARVEY/TURNER Women Badminton Doubles Women
HAWTHORN Brett Men 17466 Wrestling Freestyle 66 kg Men
Wrestling Greco-Roman 66 kg Men
HELLYER Ashleigh Men 1.85115.0 Athletics Shot Put Men F32/34/52
HENNESSEY Matt Men 16968 Gymnastics Artistic Floor Exercise Men
Gymnastics Artistic Horizontal Bar Men
Gymnastics Artistic Individual All-Around Men
Gymnastics Artistic Parallel Bars Men
Gymnastics Artistic Pommel Horse Men
Gymnastics Artistic Rings Men
Gymnastics Artistic Team Men
Gymnastics Artistic Vault Men
HOLDERNESS Georgia Elizabeth Women 17560 Aquatics Swimming 50m Breaststroke Women
Aquatics Swimming 100m Freestyle Women
Aquatics Swimming 200m Breaststroke Women
Aquatics Swimming 100m Breaststroke Women
Aquatics Swimming 50m Freestyle Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
HOLDERNESS Robert Men 18070 Aquatics Swimming 100m Breaststroke Men
Aquatics Swimming 50m Breaststroke Men
Aquatics Swimming 200m Breaststroke Men
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
HOPKINS Carys Women 16362 Hockey Women
HOWELLS Janette Doreen Women 151112 Archery Compound Ind. Women
Archery Compound Team Women
HOWELLS Jeanette Doreen Women 152123 Archery Compound Ind. Women
Archery Compound Team Women
HUNTER Robert Men 15562 Gymnastics Artistic Floor Exercise Men
Gymnastics Artistic Horizontal Bar Men
Gymnastics Artistic Individual All-Around Men
Gymnastics Artistic Parallel Bars Men
Gymnastics Artistic Pommel Horse Men
Gymnastics Artistic Rings Men
Gymnastics Artistic Team Men
Gymnastics Artistic Vault Men
JAMES Becky Women 17167 Cycling Track 500 m Time Trial Women
Cycling Track Sprint Women
JENKINS Chris Men 17668.0 Boxing Light Welter Weight (64kg) Men
JENKINS Ryan Men 17474 Table Tennis Team Men
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Men
Table Tennis Singles Men
JENKINS Stephen Men 18080 Table Tennis Team Men
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Men
Table Tennis Singles Men
JENKINS/JENKINS Men Table Tennis Doubles Men
JENKINS/OWEN Mixed Table Tennis Doubles Mixed
JENKINS/PHILLIPS Mixed Table Tennis Doubles Mixed
JONES Andrew Men 191109.0 Boxing Super Heavy Weight (+91 kg) Men
JONES Francesca Women Gymnastics Rhythmic Individual All Around Women
Gymnastics Rhythmic Ball Women
Gymnastics Rhythmic Hoop Women
Gymnastics Rhythmic Ribbon Women
Gymnastics Rhythmic Rope Women
Gymnastics Rhythmic Team Women
JONES Philippa Women 16456 Hockey Women
JONES Ryan Men 1.97146.0 Athletics Shot Put Men
KALMARU Tapani Owen Men 18692 Archery Compound Individual Men
Archery Compound Team Men
Lewis Chris Men 18580 Tennis Singles Men
Tennis Doubles Men
LEWIS Jackie Women 16755 Shooting Pairs Trap Women
Shooting Singles Trap Women
LEWIS Martyn Men Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Singles Men
LLOYD Ieuan David Men 19280 Aquatics Swimming 400m Freestyle Men
Aquatics Swimming 200m Freestyle Men
Aquatics Swimming 100m Freestyle Men
Aquatics Swimming 200m Individual Medley Men
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
LLYOD Rhys Men Cycling Road 168 km Road Race Men
LOUGHER Sara Louise Women 17160 Aquatics Swimming 50m Breaststroke Women
Aquatics Swimming 200m Breaststroke Women
Aquatics Swimming 100m Breaststroke Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
LOUGHRAN Marco Antonio Men 18879 Aquatics Swimming 50m Backstroke Men
Aquatics Swimming 200m Backstroke Men
Aquatics Swimming 100m Backstroke Men
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
LOWE Jemma Louise Women 17058 Aquatics Swimming 50m Butterfly Women
Aquatics Swimming 100m Butterfly Women
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 200m Butterfly Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
LOWRY Claire Women 17465 Hockey Women
MALCOLM Christian Men 1.6970.0 Athletics 200m Men
MANU Kiran Women 16848 Wrestling Freestyle 48 kg Women
MASON Angharad Women 16856 Cycling Road 112 km Road Race Women
MATHEWS Lily Women 16765 Cycling Road 112 km Road Race Women
MCGOLDRICK Sean Men 16557.0 Boxing Bantam Weight (56kg) Men
MCLOUGHLIN Jenny Women 1.6050.0 Athletics 100m Women T37
Milton Josh Men 18370 Tennis Singles Men
Tennis Doubles Men
MILTON/LEWIS Men Tennis Doubles Men
MITCHELL Dawn Women 17559 Hockey Women
MORGAN Joe Men 18384 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Men
MORGAN Scott Men 194100 Shooting Pairs Trap Men
Shooting Singles Trap Men
MORGAN Sian Elizabeth Women 16760 Aquatics Swimming 200m Individual Medley Women
Aquatics Swimming 100m Freestyle Women
Aquatics Swimming 100m Butterfly Women
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 50m Freestyle Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 400m Freestyle Women
Aquatics Swimming 400m Individual Medley Women
MORGAN/PHILLIPS Men Badminton Doubles Men
MORGAN/THOMAS Mixed Badminton Doubles Mixed
MORRIS Gareth Men 18075 Shooting Singles 10 m Air Rifle Men
Shooting Pairs Full Bore Open
Shooting Singles Full Bore Open
MORSE Brett Men 1.90118.0 Athletics Discus Men
MOULD Jon Men 18372 Cycling Track 40 km Points Race Men
Cycling Track 20 km Scratch Race Men
MUMFORD Elen Women 17266 Hockey Women
OLDHAM Jennifer Elizabeth Women 16763 Aquatics Swimming 50m Butterfly Women
Aquatics Swimming 100m Backstroke Women
Aquatics Swimming 50m Backstroke Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
OLIVA Lewis Men 18690 Cycling Track Keirin Men
Cycling Track Sprint Men
O'NEILL Elaine Women 1.6860.0 Athletics 100m Women
Athletics 200m Women
OWEN Naomi Women 16868 Table Tennis Team Women
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Women
Table Tennis Singles Women
OWEN/PHILLIPS Women Table Tennis Doubles Women
OXFORD Bob Men 18295 Shooting Singles 10 m Air Rifle Men
Shooting Pairs Full Bore Open
Shooting Singles Full Bore Open
PARRY Carys Women 1.7370.0 Athletics Hammer Women
PARTRIDGE Rob Men 18974 Cycling Road 168 km Road Race Men
Cycling Road 40 km Individual Time Trial Men
PEAKE Sally Women 1.6457.0 Athletics Pole Vault Women
PENGELLY Steve Men 17286 Shooting Pairs 25 m Rapid Fire Pistol
Shooting Singles 25 m Rapid Fire Pistol Men
Shooting Pairs 25 m Centrefire Pistol Men
Shooting Singles 25 m Centrefire Pistol Men
Shooting Pairs 25 m Standard Pistol Men
Shooting Singles 25 m Standard Pistol Men
PERDUE Natasha Women 15767.61 Weightlifting 69kg Women
PHELPS David Men 175120 Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Men
Shooting Singles 50 m Rifle Prone Men
PHILLIPS Angharad Women 15848 Table Tennis Team Women
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Women
Table Tennis Singles Women
PHILLIPS James Men 18683 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Doubles Men
PHILLIPS Megan Women 15847 Table Tennis Team Women
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Women
Table Tennis Singles Women
PHILLIPS/HARVEY Mixed Badminton Doubles Mixed
PILLING Craig Men 16855 Wrestling Freestyle 55 kg Men
Wrestling Greco-Roman 55 kg Men
PRICE Rhys Men 186102 Shooting Pairs Skeet Men
Shooting Singles Skeet Men
PUGH-BEVAN Louise Women 16760 Hockey Women
PURNELL Clinton Men 16867 Gymnastics Artistic Floor Exercise Men
Gymnastics Artistic Horizontal Bar Men
Gymnastics Artistic Individual All-Around Men
Gymnastics Artistic Parallel Bars Men
Gymnastics Artistic Pommel Horse Men
Gymnastics Artistic Rings Men
Gymnastics Artistic Team Men
Gymnastics Artistic Vault Men
RAFFERTY Ella Women 16359 Hockey Women
RAINE Bryony Sian Women 1.6355.0 Athletics Pole Vault Women
REES Margaret Women 17260 Hockey Women
RENNIE Kate Women 16863 Wrestling Freestyle 63 kg Women
RICH Hannah Women Cycling Track 25 km Points Race Women
Cycling Track 10 km Scratch Women
RICHARDS Matthew Men 1.83101.0 Athletics Hammer Men
ROBERTS David Evan Men 18782 Aquatics Swimming Para Sport 50m Freestyle S9 Men
Aquatics Swimming Para Sport 100m Freestyle S8 Men
ROLES Philippa Women 1.8092.0 Athletics Discus Women
ROSE Andrew James Men 188136 Archery Compound Individual Men
Archery Compound Team Men
ROTHE Alex Men 17065 Gymnastics Artistic Floor Exercise Men
Gymnastics Artistic Horizontal Bar Men
Gymnastics Artistic Individual All-Around Men
Gymnastics Artistic Parallel Bars Men
Gymnastics Artistic Pommel Horse Men
Gymnastics Artistic Rings Men
Gymnastics Artistic Team Men
Gymnastics Artistic Vault Men
ROWE Luke Men 18371 Cycling Track 40 km Points Race Men
Cycling Track 20 km Scratch Race Men
Cycling Road 168 km Road Race Men
SALMON Julie Women 15048.39 Weightlifting Para Sport - Powerlifting Bench Press Open Women
SELBY Andrew Men 16854.0 Boxing Fly Weight (52kg) Men
STEWARD Daniel Men 16363.14 Weightlifting Para Sport - Powerlifting Bench Press Open Men
STIRRAT Danielle Lara Women 16958 Aquatics Swimming 200m Freestyle Women
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 400m Freestyle Women
THIE James Men 1.7869.0 Athletics 1500m Men
THOMAS Alys Margaret Women 17764 Aquatics Swimming 50m Butterfly Women
Aquatics Swimming 100m Butterfly Women
Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 200m Butterfly Women
THOMAS Geraint Men 18370 Cycling Track Individual Pursuit Men
Cycling Track Team Pursuit Men
Cycling Track 20 km Scratch Race Men
Cycling Road 168 km Road Race Men
Cycling Road 40 km Individual Time Trial Men
THOMAS Geraint James Men 177101 Archery Compound Individual Men
Archery Compound Team Men
THOMAS Joe Men 1.8567.0 Athletics 800m Men
Athletics 4x400m Relay Men
THOMAS Patrick Men 17569 Table Tennis Team Men
Table Tennis Doubles Mixed
Table Tennis Doubles Men
Table Tennis Singles Men
THOMAS Sarah Women 15752 Badminton Mixed Team
Badminton Doubles Mixed
Badminton Singles Women
THOMAS Sarah Women 16059 Hockey Women
THOMAS/GERTSEN Men Table Tennis Doubles Men
THOMAS/PHILLIPS Mixed Table Tennis Doubles Mixed
TURNER Carissa Women 17960 Badminton Mixed Team
Badminton Singles Women
Badminton Doubles Women
TYNAN Lowri Heledd Women 17362 Aquatics Swimming 50m Breaststroke Women
Aquatics Swimming 100m Breaststroke Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
van HOOIJDONK Jamie Men 17570 Badminton Mixed Team
Badminton Singles Men
Wales Mixed Shooting Pairs Full Bore Open
Wales Men Athletics 4x400m Relay Men
Wales Women Shooting Pairs Trap Women
Wales Women Table Tennis Team Women
Wales Women Shooting Pairs 10 m Air Pistol Women
Wales Women Gymnastics Rhythmic Team Women
Wales Men Cycling Track Team Pursuit Men
Wales Men Archery Compound Team Men
Wales Women Archery Compound Team Women
Wales Women Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
Wales Women Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Women
Wales Women Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Women
Wales Women Shooting Pairs 50 m Rifle 3 Positions Women
Wales Mixed Badminton Mixed Team
Wales Men Shooting Pairs Trap Men
Wales Men Shooting Pairs Skeet Men
Wales Men Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Men
Wales Women 16861 Hockey Women
Wales Men Shooting Pairs 25 m Standard Pistol Men
Wales Aquatics Swimming 4 x 200m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Freestyle Relay Women
Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Women
Wales Women Shooting Pairs 10 m Air Rifle Women
Wales Men Aquatics Swimming 4 x 100m Medley Relay Men
Wales Men Table Tennis Team Men
Wales Men Shooting Pairs 25 m Rapid Fire Pistol
Wales Men Shooting Pairs 25 m Centrefire Pistol Men
WALES Men Cycling Track Team Pursuit Men
WALES Men Gymnastics Artistic Team Men
WALKER Paul Men 1.9290.0 Athletics Pole Vault Men
WARBURTON Gareth Men 1.8672.0 Athletics 800m Men
Athletics 4x400m Relay Men
WARNES Helen Women 16559 Shooting Pairs 50 m Rifle 3 Positions Women
Shooting Singles 50 m Rifle 3 Positions Women
Shooting Pairs 50 m Rifle Prone Women
Shooting Singles 50 m Rifle Prone Women
WELSFORD Abigail Women 17362 Hockey Women
WILKINSON Leah Women 17063 Hockey Women
WILLIAMS Rhys Men 1.8875.0 Athletics 400m Hurdles Men
Athletics 4x400m Relay Men
WILSON Nicola Women 15769 Shooting Pairs 10 m Air Pistol Women
Shooting Singles 10 m Air Pistol Women
WIXEY Mike Men 185100 Shooting Pairs Trap Men
Shooting Singles Trap Men
This Website is closed and for reference purposes only
Copyright © 2005 - 2010. All Rights Reserved. Best View with 1024x768 Resolution